Civil.ge-ს შესახებ
Eng | ქარ | Рус
ბოლო განახლება: 11:10 - 28 აპრ.'18
RSS
Mobile
Twitter
Facebook
თბილისის საკრებულოს მაჟორიტარი კანდიდატები
სივილ ჯორჯია, თბილისი / 12 მაი.'10 / 15:17

30 მაისის ადგილობრივ არჩევნებში მონაწილე პარტიების მაჟორიტარი კანდიდატები თბილისის საკრებულოს 25 მანდატისთვის იბრძოლებენ. დანარჩენი 25 წევრი პროპორციული სისტემით აირჩევა.

თბილისში ადრე არსებული ათი საარჩევნო ოლქი, ახლა 25 ერთმანდატიან მაჟორიტარულ ოლქად არის დაყოფილია: სამგორიდან აირჩევა 4;  ნაძალადევიდან- 4; გლდანიდან - 4; საბურთალოდან -3; ისნიდან - 3; დიდუბიდან - 2; ვაკიდან - 2; მთაწმინდიდან - 1; კრწანისიდან - 1 და ჩუღურეთიდან - 1 მაჟორიტარი დეპუტატი.

გამარჯვებას მოიპოვებს ის მაჟორიტარი კანდიდატი, რომელიც მეტ ხმას დააგროვებს.

ქვემოთ მოცემულია კანდიდატების სია ოლქების მიხედვით:

მთაწმინდა

1. შალვა შავგულიძე - ალიანსი საქართველოსთვის, ახალი მემარჯვენეები;
2. ზურაბ კოსტავა - მრეწველები;
3. მამუკა ახვლედიანი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ეკა ლომია - ეროვნული საბჭო;
5. მამუკა ჩიქოვანი - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. თამთა დემურიშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ვლადიმერ სადღობელაშვილი - თავისუფლება;
8. მაია კუსიანი - მომავლის პარტია;
9. ნინო ნიშნიანიძე - სოლიდარობა;
10. ნატალია ასათიანი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
11. ლია მერმანიშვილი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ვაკე - 1

1. დავით საგანელიძე - ალიანსი საქართველოსთვის, ახალი მემარჯვენეები;
2. გიორგი დავლიანიძე - მრეწველები;
3. ვახტანგ ნაცვლიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. კახა კუკავა - ეროვნული საბჭო (მოხსნა კანდიდატურა ალიანსი საქართველოსთვის სასარგებლოდ);
5. ედიშერ კვესიტაძე - ქრისტიან-დემოკრატები;
6. მარინა ლომიძე - თავისუფლება;
7. გია კორღალიძე - მომავლის პარტია
8. ზურაბ ფარესიშვილი - სოლიდარობა;
9. გიორგი გურგულია - თორთლაძე,  დემოკრატიული პარტია (მოხსნა კანდიდატურა ალიანსი საქართველოსთვის სასარგებლოდ);
10. დავით ჭელიძე - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ვაკე - 2

1. მამუკა კაციტაძე - ალიანსი საქართველოსთვის, ახალი მემარჯვენეები;
2. გია ნუცუბიძე - მრეწველები
3. ზაურ დოლიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
4. მზია სოხაძე - ეროვნული საბჭო;
5. ჯუმბერ ლეჟავა - ქრისტიან-დემოკრატები;
6. პაატა ეხვაია - ”თავისუფლება”;
7. გიორგი გოგოლაძე - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ);
8.  მიხეილ გომიაშვილი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
9. ალექსანდრე თეთრაშვილი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

საბურთალო - 1

1. დავით ზალკალიანი - ალიანსი საქართველოსთვის, ჩვენი საქართველო - თავისუფალი დემოკრატები;
2. დავით ხურცილავა - მრეწველები;
3. ნინო თევდორაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ირაკლი იმნაძე - ეროვნული საბჭო;
5. ირაკლი სეფაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
6. თამარ დარსეველიძე - თავისუფლება;
7. ზურაბ ხუციშვილი - მომავლის პარტია;
8. რევაზ გოგშელიძე - სოლიდარობა;
9. მარინე კოლხიდაშვილი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
10. მაკა ჭაჭიაშვილი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

საბურთალო - 2

1. ნათელა მაჭავარიანი -  ალიანსი საქართველოსთვის, საქართველოს გზა;
2. თეიმურაზ ონიანი - მრეწველები;
3. ზაზა სინაურიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
4. გიორგი სიხარულიძე - ეროვნული საბჭო;
5. მანანა ნოდია -  ქრისტიან-დემოკრატები;
6. უშანგი დონჯაშვილი - პარტია ”ჩვენი ქვეყანა”;
7. კარლო ბარდაველიძე - თავისუფლება;
8. ვასილ ბეშკენაძე - მომავლის პარტია;
9. გოჩა მამულიშვილი - სოლიდარობა;
10. ზაზა რევიშვილი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
11. ზაქარია კოლელიშვილი - ივანიშვილი,  სახალხო დემოკრატები.

საბურთალო - 3

1. თინათინ ხიდაშელი - ალიანსი საქართველოსთვის, რესპუბლიკელი;
2. ნუგზარ ბირკაია - მრეწველები;
3. დავით გელაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ლევან გიორგობიანი - ეროვნული საბჭო (საჯაროდ განაცხადა კანდიდატურის ”ალიანსის” სასარგებლოდ მოხსნის შესახებ);
5. ზაზა გაბუნია -  ქრისტიან-დემოკრატები;
6. ალექსანდრე ბრეგაძე  - თავისუფლება;
7. ნათელა ხეცურიანი - მომავლის პარტია;
8. გიორგი ღლონტი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია, (მოხსნა კანდიდატურა ალიანსი საქართველოსთვის სასარგებლოდ);
9. ეზეკი ინწკირველი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

კრწანისი

1.სოფო ხორგუანი - ალიანსი საქართველოსთვის, რესპუბლიკელი;
2. მადონა თურმანიძე - მრეწველები;
3. მერაბ რაფავა - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ალექსი ყელბერაშვილი - ეროვნული საბჭო;
5. გიორგი ნეფარიძე - ქრისტიან-დემოკრატები;
6. ლევან გიგიტაშვილი - თავისუფლება;
7. ოლეგ ზურაბიანი - სოლიდარობა;
8. მანანა ასკურავა - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
9. ლევან დევდარიანი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ისანი - 1

1. ფიქრია ჩიხრაძე - ალიანსი საქართველოსთვის, ახალი მემარჯვენეები;
2. მანანა არაბული - მრეწველები;
3. ზაალ სამადაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ირაკლი გოგოლაშვილი - ეროვნული საბჭო;
5. ლილი ავალიშვილი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. ბადრი ლაზიაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ლევ სარქისოვი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
8. გურანდა გაჩეჩილაძე - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ისანი - 2

1. ამური რევიშვილი - ალიანსი საქართველოსთვის;
2. მზია გოგნიაშვილი - მრეწველები;
3. ხვიჩა სანაია - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ლიანა ნიკოლაიშვილი - ეროვნული საბჭო;
5. ნანა მათიაშვილი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. ნოდარ ცოტნიაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. მიხეილ სურმავა - თავისუფლება;
8. უჩა ხუციშვილი - სოლიდარობა;
9. ლეილა მჭედლიშვილი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
10. ავთანდილ ჩუბინიძე - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ისანი - 3

1. ლევან იზორია - ალიანსი საქართველოსთვის, ჩვენი საქართველო -თავისუფალი დემოკრატები;
2. გოჩა კალანდაძე - მრეწველები;
3. ზურაბ გაჩეჩილაძე (შონზო) - ნაციონალური მოძრაობა;
4. როსტომ ჟორდანია - ეროვნული საბჭო;
5. როდამი ოქროჯანაშვილი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. დავით გოჩიტაშვილი - თავისუფლება;
7. ლია ხუნწარია - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
8. შოთა ხაბარელი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

სამგორი - 1

1. ციცინო ნუცუბიძე - მრეწველები;
2. ირაკლი ნადირაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
3. გულნარა ფერიაშვილი - ეროვნული საბჭო;
4. არჩილ მანწკავა - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
5. კობა ვაჩეიშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
6. ცისანა კაპანაძე - თავისუფლება;
7. ირაკლი სარჯველაძე - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
8. გიორგი აფხაზიშვილი  - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

სამგორი - 2

1. დავით კერესელიძე -  ალიანსი საქართველოსთვის,  ახალი მემარჯვენეები;
2. ზურაბ მუშკუდიანი - მრეწველები;
3. კახა გურული - ნაციონალური მოძრაობა;
4. სერგო ჯავახიძე - ეროვნული საბჭო;
5. კონსტანტინე ფორჩხიძე - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. ლევან კაკაბაძე  - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ირაკლი ჩაჩუა - თავისუფლება;
8. მინდია ჭინჭარაული - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
9. კულიხან ტამოევი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

სამგორი - 3

1. ზურაბ ქაფიანიძე -  ალიანსი საქართველოსთვის;
2. ნოდარ ჭრიკიშვილი - მრეწველები;
3. იოსებ ეგუტია - ნაციონალური მოძრაობა;
4. არჩილ ზარიძე - ეროვნული საბჭო;
5. ნატო რევაზიშვილი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. გია თარგამაძე - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. იბრაგიმ კიზირია - სოლიდარობა;
8. როსტომ მეტრეველი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
9. ვახტანგ მელიქიძე - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები;

სამგორი - 4

1. გულო ზუმბაძე - ალიანსი საქართველოსთვის, რესპუბლიკელები;
2. დავით შეშაბერიძე - მრეწველები;
3. ირაკლი შიხიაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ხვიჩა ასანიძე - ეროვნული საბჭო;
5. ჯიგული ლეთოდიანი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. კობა მახაური - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ნინო ნაკვეთაური - მომავლის პარტია;
8. ბადრი ინაშვილი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
9. მაია ივანიშვილი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ჩუღურეთი

1. ვიქტორ დოლიძე - ალიანსი საქართველოსთვის, ჩვენი საქართველო - თავისუფალი დემოკრატები;
2. თეიმურაზ ბაბუნაშვილი - მრეწველები;
3. ალექსანდრე ნიკოლაიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ბიძინა გუჯაბიძე - ეროვნული საბჭო, კონსერვატორები;
5. მამუკა გაგნიძე - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. ვალერიან შალიკაშვილი -  ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ვლადიმერ შამუგია - თავისუფლება;
8. ნანა ფილაური - მომავლის პარტია;
9. აკაკი მანჯავიძე - სოლიდარობა;
10. ზაზა თორთლაძე - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
11. გიორგი შერვაშიძე - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

დიდუბე - 1

1. თამარ ჭკუასელი - მრეწველები;
2. გიორგი ჩაჩანიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
3. კობა დავითაშვილი - ეროვნული საბჭო, ხალხის პარტიის ლიდერი;
4. ლევან ჯაფარიძე - ქრისტიან-დემოკრატები;
5. პაატა ბარათაშვილი - თავისუფლება;
6. სოსო ლიპარტელიანი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
7. დავით კოღუაშვილი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

დიდუბე - 2

1. მანანა ნაჭყებია - ალიანსი საქართველოსთვის, ახალი მემარჯვენეები; 
2. მაია თურქაძე - მრეწველები;
3. ირაკლი დვალი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ირაკლი ჭუბაბრია - ეროვნული საბჭო;
5. პაატა ფოცხვერია-  ქრისტიან-დემოკრატები;
6. ზაზა კიკაბიძე - თავისუფლება;
7. მაია ბურდული - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
8. თენგიზ სულაქველიძე - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ნაძალადევი - 1

1. ზაზა პეტრიაშვილი - ალიანსი საქართველოსთვის;
2. ლევან სისვაძე - მრეწველები;
3. შოთა ქურდაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
4. გია ნაცვლიშვილი - ეროვნული საბჭო;
5. შალვა კუპრაშვილი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. დავით კობალაძე -  ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ევგენი ჟვანია - თავისუფლება;
8. რუსტამ ატაშოვი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
9. კობა გიგიაშვილი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ნაძალადევი - 2

1. გიორგი ჯანგიშერაშვილი - ალიანსი საქართველოსთვის, ჩვენი საქართველო - თავისუფალი დემოკრატები;
2. ლევან ბეროზაშვილი -მრეწველები;
3. გიორგი ნემსაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
4. გივი ყიფშიძე - ეროვნული საბჭო;
5. თემურ გოგსაძე - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. ამბროსი ჭეიშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ნინო ღავთაძე - თავისუფლება;
8. ნაზი დოთიაშვილი - სოლიდარობა;
9. მაია კვანჭახაძე - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
10. გაიოზ ჩარკვიანი - ივანიშვილი,  სახალხო დემოკრატები.

 ნაძალადევი - 3

1. ირაკლი ანდღულაძე - ალიანსი საქართველოსთვის;
2. ჯემალ ნათელაშვილი - მრეწველები;
3. მამუკა გუგეშაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. ნანა გოგიბერიძე - ეროვნული საბჭო;
5. მაყვალა როსტიაშვილი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. მერი ტატიშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ლალი ბარძიმაშვილი - თავისუფლება;
8. ალექსანდრე ჩოხელი - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
9. თორნიკე ნიკოლეიშვილი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

ნაძალადევი - 4

1. ომარ ქვლივიძე - ალიანსი საქართველოსთვის; 
2. ირაკლი კანდელაკი - მრეწველები;
3. ვახტანგ ცაგარეიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. გია ბერძენიძე - ეროვნული საბჭო;
5. მალხაზ გამცემლიძე - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია
6. ირინე გოგინაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ნინო მაზიაშვილი - პოლიტიკური მოძრაობა თავისუფლება
8. კონსტანტინე ცქიტიშვილი- თორთლაძე - დემოკრატიული პარტია
9. დავით ცერცვაძე - ივანიშვილი - სახალხო დემოკრატები

გლდანი - 1

1. კახა სეთურიძე - ალიანსი საქართველოსთვის;
2. ლავრენტი მეგრელიშვილი - მრეწველები;
3. დავით წერეთელი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. გულად ყრუაშვილი - ეროვნული საბჭო;
5. თენგიზ ზარქუა - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. ლევან ლობჟანიძე - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ემზარ ქოჩლაძე - თავისუფლება;
8. კახაბერ ჭიჭინაძე - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
9. გიორგი კვარაცხელია - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

გლდანი - 2

1. ვახტანგ გაგუა - მრეწველები;
2. ნიკოლოზ ხაჩირიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
3. ალექსანდრე შალამბერიძე - ეროვნული საბჭო, ხალხის პარტია;
4. ლაშა ქურასბედიანი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
5. ვალერი კარაპეტიანი -  ქრისტიან-დემოკრატები;
6. პეტრე ივანიძე - თავისუფლება;
7. ნანა ციკოლია - თორთლაძე,  დემოკრატიული პარტია;
8. ლაშა კოპალიანი - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

გლდანი - 3
 
1. ნუგზარ გაბუნია - ალიანსი საქართველოსთვის, რესპუბლიკელები; 
2. ლევან გიორგაძე - მრეწველები;
3. ბესარიონ ბენდელიანი - ნაციონალური მოძრაობა;
4. როინ ხიჯაკაძე - ეროვნული საბჭო;
5. გურამ კინწურაშვილი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია
6. მამუკა ტუსკაძე - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. ლია ენუქიძე - თავისუფლება;
8. ზაზა მჭედლიშვილი - სოლიდარობა;
9. ზურაბ გოცირიძე - თორთლაძე, დემოკრატიული პარტია;
10. ლალი თაკვარელია  - ივანიშვილი, სახალხო დემოკრატები.

გლდანი - 4

1. გიორგი მოსიძე - ალიანსი საქართველოსთვის, ახალი მემარჯვენეები; 
2. ბონდო ჭიღლაძე - მრეწველები;
3. დავით ჯინჭარაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
4. გიორგი მაღლაკელიძე - ეროვნული საბჭო;
5. ნოდარ წერეთელი - რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
6. კახა ბროკიშვილი - ქრისტიან-დემოკრატები;
7. მაია გუგეშაშვილი - თავისუფლება;
8. დავით დემეტრაშვილი - თორთლაძე,  დემოკრატიული პარტია;
9. გურამ საღარაძე - ივანიშვილი,  სახალხო დემოკრატები. 

 

უახლესი ამბები
28 აპრ.'18 11:10
ვანის და ხონის საარჩევნო ოლქში შუალედური საპარლამენტო არჩევნები მიმდინარეობს
ერთმანდატიან საარჩევნო ოლქში არჩევნებში ხუთი პარტიის და ერთი საინიციატივო ჯგუფის წარმომადგენელები მონაწილეობენ.
27 აპრ.'18 18:49
ქართველი პოლიტიკოსები ბიძინა ივანიშვილის პარტიაში დაბრუნებას აფასებენ
ბიძინა ივანიშვილს ქართული ოცნების თავმჯდომარედ პარტიის ყრილობაზე აირჩევენ, რომელიც უახლოეს პერიოდში შედგება.
27 აპრ.'18 18:09
აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწე საქართველოს ესტუმრება
ვეს მიტჩელი ხელისუფლების წარმომადგენლებს შეხვდება და ნატო-საქართველოს სახალხო დიპლომატიის ფორუმზე გამოვა სიტყვით.
26 აპრ.'18 19:07
სტოლტენბერგი: საქართველო ნატოს ‘ძალიან ახლო’ პარტნიორია
ნატოს გენერალური მდივნის თქმით, საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრა ქვეყნის პროგრესს აღიარებს.
26 აპრ.'18 16:47
ყოფილი პრემიერ-მინისტრი ბიძინა ივანიშვილი ქართული ოცნების თავმჯდომარე გახდება
პრემიერ კვირიკაშვილის თქმით, ივანიშვილს შესწევს ძალა გააძლიეროს პოლიტიკური პარტია და მას „ახალი დინამიკა“ შესძინოს.
25 აპრ.'18 18:33
ხაჯიმბამ მთავრობის ახალი ხელმძღვანელი დანიშნა
გენადი გაგულიას ორჯერ ეკავა ოკუპირებული რეგიონის პრემიერ-მინისტრის თანამდებობა.
25 აპრ.'18 15:17
საქართველოს რეიტინგი პრესის თავისუფლების ინდექსში გაუმჯობესდა
საქართველოს პოსტ-საბჭოთა ქვეყნებიდან, ბალტიისპირეთის ქვეყნების გარდა, არცერთი ქვეყანა არ უსწრებს.
25 აპრ.'18 14:18
გახარია ლიტვაში საგარეო და შინაგან საქმეთა მინისტრებს შეხვდა
საქართველოს და ლიტვის ოფიციალურმა პირებმა ევროკავშირთან უვიზო რეჟიმზე და სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.
24 აპრ.'18 17:29
განსხვავებული რეაქციები საქართველოში სომხეთის პროტესტზე
მმართველი პარტიის დეპუტატმა განაცხადა გუშინ, რომ „მთავარია მშვიდი ვითარება და სტაბილურობა ჩვენს სამეზობლოში“.
24 აპრ.'18 12:42
ცხინვალის ლიდერი იალტის ფორუმს დაესწრო და სირიის, იტალიის და სერბეთის დელეგაციებს შეხვდა
ანატოლი ბიბილოვმა 19-21 აპრილს იალტის საერთაშორისო ეკონომიკურ ფორუმში მიიღო მონაწილეობა.

სივილ ჯორჯიას შესახებ
Civil.Ge © 2001-2019, ახალი ამბები საქართველოდან
რეგისტრაციის ადგილი: დოლიძის ქ. 2, IV სართული.
25