Civil.ge-ს შესახებ
Eng | ქარ | Рус
ბოლო განახლება: 11:10 - 28 აპრ.'18
RSS
Mobile
Twitter
Facebook
მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატების სია
სივილ ჯორჯია, თბილისი / 21 სექ.'12 / 13:33

ქვემოთ მოცემულია მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის სია, რომლებიც საქართველოს 73 ერთმანდატიან ოლქში იყრიან კენჭს.

ნაციონალური მოძრაობა და ქართული ოცნება ის ორი პოლიტიკური ძალაა, რომელთაც ქვეყნის მასშტაბით 73–ივე ოლქში დაასახელეს მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატები. კახა კუკავას თავისუფალმა საქართველომ თავდაპირველად 64 ოლქში წარადგინა საკუთარი კანდიდატები, თუმცა 12 ოლქში მოხსნა კანდიდატურები "ქართული ოცნების" სასარგებლოდ; ქრისტიან–დემოკრატიულმა მოძრაობამ – 60–ში; ლეიბორისტულმა პარტიამ – 57–ში; ახალმა მემარჯვენეებმა – 54–ში. 1 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნებში მხოლოდ ორი დამოუკიდებელი კანდიდატი იბრძოლებს მაჟორიტარული მანდატის მისაღებად.    

საქართველოს 150–წევრიანი პარლამენტი შერეული სისტემით ირჩევა – 73 დეპუტატი ერთმანდატიანი მაჟორიტარული ოლქებიდან, ხოლო 77 პარტიული სიებით მოიპოვებენ მანდატებს იმ პარტიებიდან და ბლოკებიდან, რომლებიც 5%–იან ბარიერს გადალახავენ.

მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა ერთმანდატიან საარჩევნო ოლქში არჩევნებში მონაწილეთა ხმების არანაკლებ 30% უნდა მიიღოს იმისათვის, რომ პირველივე ტურში გამოცხადდეს გამარჯვებულად. მეორე ტური იმ შემთხვევაში გაიმართება, თუ ვერც ერთი კანდიდატი ვერ მიიღებს 30%–ზე მეტს.

საბურთალოს და ზუგდიდის ოლქებში ყველაზე მეტი კანდიდატი მონაწილეობს. თითოეულ ამ ოლქში 10 კანდიდატი იყრის კენჭს. ყველაზე ნაკლები კანდიდატია ადიგენში, სადაც  მხოლოდ მმართველი პარტიის და ქართული ოცნების კანდიდატები იყრიან კენჭს.

თბილისის ოლქები

ვაკე 

1. გიორგი კარბელაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა;
2. შალვა შავგულიძე – ქართული ოცნება, ჩვენი საქართველო – თავისუფალი დემოკრატების წევრი;
3. ნინო გურიელი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა, მოჭადრაკე;
4. დავით გამყრელიძე – ახალი მემარჯვენეების ლიდერი;
5. კახა კუკავა – თავისუფალი საქართველოს ლიდერი;
6. ლეილა გაფრინდაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
7. გენადი კვაჭანტირაძე – ეროვნულ–დემოკრატიული პარტია;
8. დავით თორდუა – მომავალი საქართველო;
9. როინ ლიპარტელიანი – საქართველოს მშრომელთა საბჭო.

მთაწმინდა

1. არჩილ გეგენავა – ნაციონალური მოძრაობა, მთაწმინდის ოლქის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. ზაზა პაპუაშვილი – ქართული ოცნება, მსახიობი;
3. ფერია ანთია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა (მოხსნილია);
4. პაატა ჩოხელი – ლეიბორისტული პარტია;
5. სიმონ კოპაძე – ეროვნულ–დემოკრატიული პარტია (მოხსნილია);
6. გია კიკაჩეიშვილი – ხალხის პარტია (მოხსნილია);
7. ტიტიკო ლეფსაია –  საქართველოს მშრომელთა საბჭო.

საბურთალო     

1. ანდრია (სანდრო) ურუშაძე – ნაციონალური მოძრაობა, ჯანდაცვის ყოფილი მინისტრი;
2. დავით უსუფაშვილი – ქართული ოცნება,  რესპუბლიკური პარტიის ლიდერი;
3. ნოდარ სარჯველაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. მამუკა კაციტაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. ნანა დევდარიანი – თავისუფალი საქართველო;
6. გურამ პეტრიაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
7. ჯონდი ბაღათურია – ქართული დასი, მოქმედი დეპუტატი;
8. გურამ ჩახვაძე – ეროვნულ–დემოკრატიული პარტია; მოქმედი დეპუტატი;
9. ამირან ლუაშვილი – საქართველოს მშრომელთა საბჭო;
10. გიორგი ლილუაშვილი – მერაბ კოსტავას საზოგადოება.

სამგორი    

1. მიხეილ მაჭავარიანი – ნაციონალური მოძრაობის გენერალური მდივანი და პარლამენტის ვიცე–სპიკერი;
2. ზურაბ აბაშიძე – ქართული ოცნება, თბილისის საკრებულოს წევრი ჩვენი საქართველო – თავისუფალი დემოკრატებიდან;
3. მაგდა ანიკაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა; მოქმედი დეპუტატი;
4. ალექსანდრე შალამბერიძე – თავისუფალი საქართველო.

ისანი

1. გიორგი ვაშაძე – ნაციონალური მოძრაობა, იუსტიციის მინისტრის ყოფილი მოადგილე;
2. ნუკრი ქანთარია – ქართული ოცნება, ქართული აკადემიის თანადამფუძნებელი;
3. ლევან ვეფხვაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა, პარლამენტის ვიცე–სპიკერი;
4. რევაზ სოხაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. გელა კეტაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
6. კახა ძაგანია – ლეიბორისტული პარტია;
7. ანა უსტიაშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის. 

კრწანისი

1. დავით საყვარელიძე – ნაციონალური მოძრაობა, მთავარი პროკურორის ყოფილი მოადგილე;
2. შოთა ხაბარელი – ქართული ოცნება, 1980 წლის ოლიმპიური ჩემპიონი ძიუდოში;
3. ზაზა გაბუნია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა, თბილისის საკრებულოს წევრი;
4. ლევან ხურცილავა – ახალი მემარჯვენეები;
5. აკაკი ასათიანი – წარდგენილია თავისუფალი საქართველოს მიერ; ტრადიციონალისტების ლიდერი (მოხსნილია);
6. კოტე გუგუშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
7. ხვიჩა ასანიაძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

დიდუბე

1. გიორგი ჩაჩანიძე – ნაციონალური მოძრაობა, თბილისის საკრებულოს წევრი;
2. ვახტანგ ხმალაძე – ქართული ოცნება, რესპუბლიკური პარტიის წევრი;
3. ზურა ხაჩიძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. გიორგი ლორთქიფანიძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. დიმიტრი ლორთქიფანიძე – თავისუფალი საქართველო, მოქმედი დეპუტატი (მოხსნილია);
6. პაატა ჯიბლაძე – ლეიბორისტული პარტია;
7. მანანა ნიკოლაიშვილი – ქართული დასი  (მოხსნილია);
8. ჯემალ ნათელაშვილი – მომავალი საქართველო;
9. გილარ ბაქრაძე –  საქართველოს მშრომელთა საბჭო.

ჩუღურეთი

1.  ანდრო ალავიძე – ნაციონალური მოძრაობა; ჩუღურეთის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. ვიქტორ დოლიძე – "ქართული ოცნება", თბილისის საკრებულოს წევრი ჩვენი საქართველო – თავისუფალი დემოკრატებიდან;
3. კახა ბასილია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. გიორგი საბანაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. იოსებ სამხარაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. გიორგი კარტოზია – თავისუფალი საქართველო;
7. ნონა ახალბედაშვილი – ეროვნულ–დემოკრატიული პარტია;
8. თამარ იარაჯული – სამართლიანი საქართველოსთვის.

გლდანი

1. ნიკოლოზ ხაჩირაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; თბილისის საკრებულოს წევრი;
2. სოსო ჯაჭვლიანი – ქართული ოცნება, მსახიობი და რეჟისორი;
3. ინგა გრიგოლია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა; თბილისის საკრებულოს წევრი და ყოფილი ტელეჟურნალისტი;
4. ავთანდილ სულაქველიძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. იოსებ შატბერაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. მაგდა გაბრიჩიძე – თავისუფალი საქართველო;
7. რუსუდან კიკალიშვილი – ეროვნულ დემოკრატიული პარტია;
8. იოსებ მესტიაშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ნაძალადევი

1. მერაბ სამადაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; ნაძალადევის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. თეა წულუკიანი – ქართული ოცნება; ჩვენი საქართველო – თავისუფალი დემოკრატების თავმჯდომარის მოადგილე;
3. ჯაბა სამუშია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა; თბილისის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე;
4. გიორგი ჩიბუხაშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
5. გიორგი გუგავა – ლეიბორისტული პარტია;
6. ჯაბა ჯიშკარიანი – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
7. თეიმურაზ ბობოხიძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

კახეთის ოლქები

დედოფლისწყარო

1. ზაზა კედელაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; სამგზის ევროპის ჩემპიონი ძიუდოში;
2. ალექსანდრე თამაზაშვილი – ქართული ოცნება;
3. ლია ჩოქური – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. იოსებ ბეჟანიშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
5. გიორგი ყოჩიაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. თამილა გურაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
7. რობინზონ ბურდული – ქართული დასი (მოხსნილია);
8. ბიჭიკო მაჩაბლიშვილი – საქართველოს სპორტსმენთა კავშირი.

საგარეჯო 

1. გიორგი ჩალათაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; საგარეჯოს ყოფილი გამგებელი;
2. თინა ხიდაშელი – ქართული ოცნება, რესპუბლიკური პარტიიდან თბილისის საკრებულოს წევრი; 
3. გიორგი ობოლაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. დავით მაისურაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. თეიმურაზ მჭედლიშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. ზაზა ცხვარიაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
7. ალექსი არაბული – ქართული დასი (მოხსნილია).

გურჯაანი

1. გიორგი ღვინიაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; კახეთის რეგიონის ყოფილი გუბერნატორი;
2. მანანა ბერიკაშვილი – ქართული ოცნება;
3. ნინო მურაკაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. გიორგი იმერლიშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
5. ლენა მოდებაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. დავით ჩიტაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
7. ვალერიან ვარდოსანიძე – ქართული დასი (მოხსნილია).

სიღნაღი

1. ლევან ბეჟაშვილი  – ნაციონალური მოძრაობა; სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის ყოფილი ხელმძღვანელი;
2. გელა გელაშვილი – ქართული ოცნება;
3. ნინო ქუფარაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. მალხაზ ხუციშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
5. ნოდარ გოზალიშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. ემზარ ბეჟაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
7. თინათინ ფხოველიშვილი – ქართული დასი (მოხსნილია).

ლაგოდეხი

1. გიორგი გოზალაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; ლაგოდეხის საკრებულოს ყოფილი თავმჯდომარე;
2. ლუკა კურტანიძე – ქართული ოცნება;
3. ჯემალ მაჭარაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ზურაბ ჯაფარიძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. ზურაბ მეტრეველი – ლეიბორისტული პარტია;
6. ვასილ ჭიჭინაძე – თავისუფალი საქართველო;
7. ნუგზარ შეყელაძე – ქართული დასი (მოხსნილია).

ყვარელი

1. მარიკა ვერულაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; მოქმედი დეპუტატი;
2. დავით ქევხიშვილი – ქართული ოცნება;
3. ალექსი ბაიდოშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ნუგზარ გონიაშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
5. ვიქტორ ლეგაშვილი – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
6. მერაბ ბეჟანიშვილი – ქართული დასი (მოხსნილია).

თელავი

1. ვასილ დავითაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; თელავის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. გელა სამხარაული – ქართული ოცნება;
3. ვანო გალახვარიძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ფიქრია ჩიხრაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. თენგიზ წითელაური – ლეიბორისტული პარტია;
6. გიორგი მოსიაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
7. ზურაბ ქოჩიშვილი – ეროვნულ – დემოკრატიული პარტია (მოხსნილია);
8. გიორგი სუხოშვილი – ქართული დასი (მოხსნილია);
9. ალექსი შოშიკელაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

ახმეტა  

1. პეტრე ცისკარიშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი;
2. ზურაბ ზვიადაური – ქართული ოცნება, ოლიმპიური ჩემპიონი; 
3. უშანგი გუგუნაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ზურაბ არაბული – ახალი მემარჯვენეები;
5. დავით ონიკაური – თავისუფალი საქართველო;
6. გოგია ურგებაშვილი – ქართული დასი (მოხსნილია).

მცხეთა–მთიანეთის რეგიონის ოლქები

მცხეთა

1. ანდრო კალანდაძე – ნაციონალური მოძრაობა; ადგილობრივი საკრებულოს თავმჯდომარე;
2. დიმიტრი ხუნდაძე – ქართული ოცნება;
3. გალინა ახსაბაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. მურად ჩხაიძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. ვაჟა რაზიკაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. ქეთი ბექაური – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
7. ზაალ თვალიაშვილი – ქართული დასი (მოხსნილია);
8. ვასილ ოდიშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

დუშეთი

1. ნინო ხუციშვილი – ნაციონალური მოძრაობა;
2. ირაკლი ტრიპოლსკი – ქართული ოცნება;
3. ვეფხვია ბოდაველი – ახალი მემარჯვენეები;
4. შალვა ნათელაშვილი – ლეიბორისტული პარტიის ლიდერი, მოქმედი დეპუტატი;
5. ალექსი კობაიძე – თავისუფალი საქართველო;
6. რევაზ ძიძიშვილი – ქართული დასი (მოხსნილია);
7. თამაზ ბედუკაძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ყაზბეგი

1. გოჩა მალანია – ნაციონალური მოძრაობა;
2. მირიან წიკლაური – ქართული ოცნება;
3. ვაჟა მარსაგაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ნუგზარ გიგაური – ლეიბორისტული პარტია;
5. ზვიად ჩიტიშვილი – თავისუფალი საქართველო;
6. ნატვრისა ბურდული – მომავალი საქართველო.

თიანეთი

1.  გოგა აბაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; თიანეთის ყოფილი გამგებელი;
2. ზაქარია ქუცნაშვილი – ქართული ოცნება;
3. ქეთევან გონჯილაშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
4. გიორგი ჩიტაური – ლეიბორისტული პარტია;
5. დავით ცეცხელაშვილი – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
6. ანტონ თუშური – ქართველ სპორტსმენთა კავშირი.

ქვემო ქართლის ოლქები

რუსთავი

1. მამუკა ჩიქოვანი – ნაციონალური მოძრაობა, ქვემო ქართლის გუბერნატორის ყოფილი მოადგილე და რუსთავის ყოფილი მერი;
2. ზვიად ძიძიგური – ქართული ოცნება, კონსერვატიული პარტიის ლიდერი;
3. ფიქრია ავალიანი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ნარგიზ ტაბატაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. კობა ჩალაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. მალხაზ ბარბაქაძე – თავისუფალი საქართველო;
7. ზურაბ ცეკვაშვილი – ეროვნულ–დემოკრატიული პარტია;
8. გელა პოპიაშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

გარდაბანი

1. გიორგი ფეიქრიშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, გარდაბნის საკრებულოს თავმჯდომარე;
2. მამუკა არეშიძე – ქართული ოცნება;
3. გიორგი სამჭკუაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. იოსებ ივანაური – ახალი მემარჯვენეები;
5. ალექს ბადიროვი – ლეიბორისტული პარტია;
6. გიორგი ლაღიძე – მომავალი საქართველო.

მარნეული

1. აზერ სულეიმანოვი – ნაციონალური მოძრაობა, მარნეულის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. მახირ დარზიევი – ქართული ოცნება;
3. ვაგიფ მამედოვი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ისლამ ახუნდოვი – ახალი მემარჯვენეები;
5. მეხტი ასკეროვი –  ლეიბორისტული პარტია;
6. რადა ბაირამოვა – თავისუფალი საქართველო;
7. რუსლან ზედგენიძე – მომავალი საქართველო.

ბოლნისი

1. კობა ნაყოფია – ნაციონალური მოძრაობა, ბოლნისის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. დარეჯან კვიციანი–ჩხეტიანი – ქართული ოცნება;
3. რომან აბდუშელიშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. კობა ტოგონიძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. ამირან გელენიძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. დავით ლობჟანიძე –  თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
7. ბესიკ ნებიერიძე –  ეროვნულ–დემოკრატიული პარტია;
8. მზია თომაშვილი – ქართული დასი (მოხსნილია);
9. ალექსი ნაკანი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

დმანისი

1. კახაბერ ოქრიაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, დმანისის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. პაატა ხიზანიშვილი – ქართული ოცნება;
3. ანზორ ნიკოლოზიანი – ახალი მემარჯვენეები;
4. მერაბ სააკაძე –  ლეიბორისტული პარტია;
5. დავით ბარბაქაძე –  თავისუფალი საქართველო;
6. ამირან არღვლიანი – ქართული დასი (მოხსნილია);
7. რევაზ ნაცარიშვილი – საქართველოს მშრომელთა საბჭო.

წალკა

1. რევაზ შავლოხაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, წალკის ყოფილი გამგებელი;
2. აიკ მელტონიანი – ქართული ოცნება;
3. ავთანდილი ტუნაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ნონა ბექაური –  ლეიბორისტული პარტია;
5. ჯემალ ვანაძე –  თავისუფალი საქართველო;
6. ჯონი ღორჯომელაძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

თეთრიწყარო

1. დავით ბეჟუაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, თეთრიწყაროს ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. შალვა ხაჭაპურიძე – ქართული ოცნება;
3. თეა ლიპარტელიანი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. გია გოცირიძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. იოსებ ტატუნაშვილი – ლეიბორისტული პარტია (მოხსნილია);
6. ლალი აფციაური – თავისუფალი საქართველო;
7. ნათელა მშვენიერაძე – მომავალი საქართველო.

შიდა ქართლის ოლქები

გორი

1. გიორგი ტატიშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, შიდა ქართლის ყოფილი გუბერნატორი;
2. მალხაზ ვახტანგაშვილი – ქართული ოცნება, ეროვნული ფორუმის წევრი;
3. ზურაბ როსებაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. იოსებ ბორცვაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. მალხაზ მამესწარაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. გიორგი ამაშუკელი – თავისუფალი საქართველო;
7. ბესიკ ფარეხელაშვილი – ქართული დასი (მოხსნილია);
8. ზაზა მეზვრიშვილი – თავისუფლება‐ზვიად გამსახურდიას გზა;
9. გივი სადაღაშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ქარელი

1. ილია ბურჯანაძე – ნაციონალური მოძრაობა, ქარელის ყოფილი გამგებელი;
2. ლერი ხაბელოვი – ქართული ოცნება, ბიძინა ივანიშვილის პარტიიდან ქართული ოცნება–დემოკრატიული საქართველო;
3. დათო ვარძელაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. დავით ბერუაშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
5. კობა მუგასაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. ხათუნა მაისურაძე – თავისუფალი საქართველო;
7. გენადი მამაგულაშვილი – თავისუფლება‐ზვიად გამსახურდიას გზა;
8. დალი რუსაშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის;
9. ელგუჯა გაჩეჩილაძე – საქართველოს მშრომელთა საბჭო.

ხაშური

1. სერგო ქიტიაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, ხაშურის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. ვალერი გელაშვილი – ქართული ოცნება, ბიზნესმენი და ყოფილი დეპუტატი;
3. ეკატერინე მჭედლიშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. მაია ახალკაცი – ახალი მემარჯვენეები;
5. რუსუდან მუმლაძე-ავალიანი – თავისუფალი საქართველო;
6. ზაურ ხაჩიძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
7. რამაზ ახალკაცი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

კასპი

1. კახაბერ ხაჩირაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, კასპის ყოფილი გამგებელი;
2. დავით ონოფრიშვილი – ქართული ოცნება, ჩვენი საქართველო–თავისუფალი დემოკრატების წევრი;
3. ივანე ივანიშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. დავით ციხისთავი – ახალი მემარჯვენეები;
5. მამუკა სალამაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. ლაშა ფავლენიშვილი – თავისუფალი საქართველო;
7. ალბერტ მაღლაფერიძე – ქართული დასი (მოხსნილია);
8. ნოდარ ბულბულაშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

სამცხე–ჯავახეთის რეგიონის ოლქები

ბორჯომი 

1. მამუკა ხვედელიანი – ნაციონალური მოძრაობა;
2. გედევან ფოფხაძე – ქართული ოცნება; ჩვენი საქართველო – თავისუფალი დემოკრატების წევრი; 
3. მურმან ბლიაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. რომანოზ ახვლედიანი – ახალი მემარჯვენეები;
5. გივი მჭედლიშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
6. დავით ნოზაძე – თავისუფალი საქართველო;
7. ვალერი სუხიაშვილი – ქართული დასი(მოხსნილია);
8. ნიკოლოზი ჯავახიძე – სამართლიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია).

ახალციხე 

1. ვაჟა ჩიტაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა;
2. გურამ კუტალაძე – ქართული ოცნება;
3. მალხაზ გოგოლაძე – ახალი მემარჯვენეები;
4. რევაზ სამსონიძე – თავისუფალი საქართველო;
5. დავით თოდაძე – ქართული დასი(მოხსნილია).

ადიგენი

1. ზურაბ ჩილინგარაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; ადგიგენის გამგებელი 2006–2008 წლებში; 
2. ბიძინა გუჯაბიძე – ქართული ოცნება; კონსერვატორების წევრი.

ასპინძა

1. ტარიელ ლონდარიძე – ნაციონალური პარტია;
2. თემურ მაისურაძე – ქართული ოცნება (ეროვნული ფორუმი);
3. გია ჭელიშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
4. ნოდარ ზაზაძე – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია).

ახალქალაქი

1. სამველ პეტროსიანი – ნაციონალური მოძრაობა;
2. ნორიკ კარაპეტიან – ქართული ოცნება; მოძრაობა „ჯავახკის“ ხელმძღვანელი;
3. სოსო ბალახაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. გრიგოლ მნაცაკანიანი – ახალი მემარჯვენეები;
5. კარინე ბარსეგიანი – თავისუფალი საქართველო;
6. იოსებ ზარიძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
7. ხაჩატურ ვართანიანცი – საქართველოს მშრომელთა საბჭო.

ნინოწმინდა

1. ენზელ მკოიანი – ნაციონალური მოძრაობა; ნინოწმინდის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. ალბერტ ნურბეგიან – ქართული ოცნება;
3. მარტინ მღდესიან – ახალი მემარჯვენეები;
4. ედუარდ ქოჩარიანი – თავისუფალი საქართველო.

რაჭა–ლეჩხუმი, ქვემო სვანეთის ოლქები

ონი

1. ვალერიან გავაშელი – ნაციონალური მოძრაობა;
2. თამაზ ჯაფარიძე – ქართული ოცნება;
3. შოთა ჩიხრაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ზაზა ისაკაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. ზაზა ნატბელაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. ბერიკა მაისურაძე – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
7. ავთანდილ მაისურაძე – საქართველოს სპორტსმენთა კავშირი.

ამბროლაური

1. გოჩა ენუქიძე  – ნაციონალური მოძრაობა, ამბროლაურის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. დავით დარახველიძე – ქართული ოცნება; რაჭა–ლეჩხუმი, ქვემო სვანეთის ყოფილი გუბერნატორი;
3. აკაკი ვაჩაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. გოჩა დონაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. თენგიზ გოგორელიანი – ლეიბორისტული პარტია;
6. გიორგი სამხარაძე – თავისუფალი საქართველო;
7. ედიშერ მაჩაიძე – საქართველოს სპორტსმენთა კავშირი.

ცაგერი

1. სერგო ხაბულიანი – ნაციონალური მოძრაობა, ბიზნესმენი;
2. მამუკა ჩაჩხიანი – ქართული ოცნება;
3. კარლო გვიშიანი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. როსტომ თვარაძე – თავისუფალი საქართველო;
5. გოგიტა ახვლედიანი – ქართული დასი (მოხსნილია);
6. ჯენერი სილაგაძე – საქართველოს მშრომელთა საბჭო.

ლენტეხი

1. გოგი ლიპარტელიანი – ნაციონალური მოძრაობა, ლენტეხის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. გია გაზდელიანი – ქართული ოცნება;
3. ირინა კონდრატიევა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. მირიან ლიპარტელიანი – ახალი მემარჯვენეები;
5.   ამირან გარდაფხაძე – თავისუფალი საქართველო.

იმერეთის ოლქები

ქუთაისი

1. გიორგი თევდორაძე – ნაციონალური მოძრაობა; ქუთაისის ყოფილი მერი;
2. გუბაზ სანიკიძე – ქართული ოცნება; ეროვნული ფორუმის ერთ–ერთი ლიდერი;
3. გიორგი ახვლედიანი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა; მოქმედი დეპუტატი;
4. მამუკა მღვდელაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. სამსონ გუგავა – ლეიბორისტული პარტია;
6. შოთა ინანეიშვილი  – ეროვნულ–დემოკრატიული პარტია.

ბაღდათი

1. თემურ კოხოძე – ნაციონალური მოძრაობა; ბაღდათის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. არჩილ კბილაშვილი – ქართული ოცნება; ადვოკატი და ბიძინა ივანიშვილის პარტიის „ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო“ წევრი; 
3. როლანდ ლომინაძე – ლეიბორისტული პარტია;
4. ბენედიქტე გეგეჭკორი – ახალი მემარჯვენეები;
5. ჯამბულ ნებიერიძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
6. მიხეილ გუბელაძე – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია).

ხონი

1. დავით ჭავჭანიძე – ნაციონალური მოძრაობა; ხონის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. ნიკოლოზ სანოძე – ქართული ოცნება;
3. გია ხალიჩავა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ილია ყუფარაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. რამინ რუხაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. ბიქტორ შერმადინი – თავისუფალი საქართველო;
7. ნინო ხაჟომია – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ტყიბული

1. პავლე კუბლაშვილი – ნაციონალური მოძრაობა; ტყიბულის მაჟორიტარი დეპუტატი და პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე;
2. ელისო ჩაფიძე – ქართული ოცნება; ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო;
3. რამაზ სანიკიძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. მერაბ ბაბუხადია – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
5. რევაზ ფირცხალავა – ქართული დასი (მოხსნილია);
6. ნინო ბახუტაშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ხარაგაული

1. მამუკა ჭყოიძე – ნაციონალური მოძრაობა; 
2. ნოდარ ებანოიძე – ქართული ოცნება; რესპუბლიკის პარტიის წევრი
3. გიორგი თაბუკაშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. პარმენ ბუაძე – ლეიბორისტული პარტია;
5. გულადი ყრუაშვილი – თავისუფალი საქართველო;
6. გიორგი გლუნჩაძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი. 

თერჯოლა

1. კახა ბუცხრიკიძე – ნაციონალური მოძრაობა; თავდაცვის მინისტრის ყოფილი მოადგილე;
2. ზაალ გოგსაძე – ქართული ოცნება; ყოფილი დიპლომატი;
3. გიორგი  გიორგაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ამირან სოფრომაძე – ახალი მემარჯვენეები; 
5. მერაბ ჭუმბურიძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. იაზონ აბულაძე – თავისუფალი საქართველო;
7. ვალერიან ლილუაშვილი – ქართული დასი(მოხსნილია);
8. ზურაბ ჯაბიძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

საჩხერე

1. ზურაბ ცერცვაძე – ნაციონალური მოძრაობა; საჩხერის ყოფილი გამგებელი;
2. მანანა კობახიძე – ქართული ოცნება; ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველოს თავმჯდომარე;
3. დავით მჟავანაძე – ლეიბორისტული პარტია;
4. მევლუდ შარვაძე – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
5. დავით მოდებაძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ვანი

1. პაატა ლეჟავა – ნაციონალური მოძრაობა; მოქმედი დეპუტატი;
2. გოდერძი ტყეშელაშვილი – ქართული ოცნება;
3. ხათუნა მესხი – ახალი მემარჯვენეები;
4. ვარლამ ნაცვალაძე – ლეიბორისტული პარტია;
5. გივი ლორთქიფანიძე – თავისუფალი საქართველო;
6. ომარ ცხვარაძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

სამტრედია

1. მერაბ ჯანელიძე – ნაციონალური მოძრაობა; ექიმი;
2. კახა კალაძე – ქართული ოცნება; ყოფილი ფეხბურთელი, რომელიც ქართული ოცნების პარტიული სიის პირველი ნომერია;
3. მიხეილ ლეჟავა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. დავით ნადირაძე – თავისუფალი საქართველო;
5. ლევან ბუაძე – ახალი მემარჯვენეები;

ზესტაფონი

1. ბეჟან ბუცხრიკიძე – ნაციონალური მოძრაობა; თერჯოლის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. გიორგი ქავთარაძე – ქართული ოცნება; მსახიობი;
3. მალხაზ ჯანჯღავა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა; 
4. კახა შავგულიძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. დავით გამცემლიძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. ელგუჯა კვეტენაძე – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია);
7. თეიმურაზ ჩინჩალაძე – ქართული დასი (მოხსნილია).

ჭიათურა

1. პროკოფ ჩიკვილაძე – ნაციონალური მოძრაობა; ჭიათურის ყოფილი გამგებელი;
2. მალხაზ წერეთელი – ქართული ოცნება; რესპუბლიკური პარტიის წევრი;
3. ლელა ცერცვაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ზაალ ნემსაძე – ლეიბორისტული პარტია;
5. თეიმურაზ ჯაფარიძე – თავისუფალი საქართველო (მოხსნილია).

წყალტუბო

1. აკაკი ბობოხიძე – ნაციონალური მოძრაობა; ქუთაისის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. პაატა ზაქარეიშვილი – ქართული ოცნება; რესპუბლიკური პარტიის წევრი;
3. პავლე კიკალიშვილი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. გიორგი ასათიანი – ახალი მემარჯვენეები;
5. გურამ არჩვაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. ავთანდილ იოსელიანი – თავისუფალი საქართველო;
7. მიხეილ ჟორჟოლიანი – ეროვნულ–დემოკრატიული პარტია;
8. გრიგოლ სოხაძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
9. მაია იობიძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

გურიის ოლქები

ლანჩხუთი

1. გიორგი გოგუაძე – ნაციონალური მოძრაობა, ლანჩხუთის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. თეიმურაზ ჩხაიძე – ქართული ოცნება, ყოფილი ფეხბურთელი;
3. ბადრი გვარჯალაძე – ახალი მემარჯვენეები;
4. მინდია კეჭაყმაძე – თავისუფალი საქართველო;
5. ალექსანდრე მახათაძე – ქართული დასი (მოხსნილია).

ჩოხატაური

1. მანანა ჯინჭარაძე – ნაციონალური მოძრაობა;
2. თეიმურაზ ჭკუასელი – ქართული ოცნება, „ქართული ხმების“ მომღერალი;
3. გელა ლომინეიშვილი – ახალი მემარჯვენეები;
4. გუბაზ მეგრელიძე – თავისუფალი საქართველო;
5. გრიგოლ ქადიეშვილი – ქართული დასი(მოხსნილია).

ოზურგეთი

1. რამაზ ნიკოლაიშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის ყოფილი მინისტრი;
2. ზვიად კვაჭანტირაძე – ქართული ოცნება, საქართველოს ყოფილი კონსული სტამბოლში;
3. კახაბერი ღლონტი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ლევან კალანდაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. დავით მამალაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. კახა ბურჯალიანი – თავისუფალი საქართველო;
7. ვლადიმერ ვაშალომიძე – ქართული დასი (მოხსნილია);
8. ემზარ მახარაძე – მერაბ კოსტავას საზოგადოება. 

სამეგრელო–ზემო სვანეთის ოლქები

ხობი

1. გოდერძი ბუკია – ნაციონალური მოძრაობა, ხობის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. გიგა ბუკია – ქართული ოცნება, კონსერვატიული პარტიის წევრი;
3. ბორის ბერაია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. კახა ლატარია – ახალი მემარჯვენეები;
5. ამირან  ქანდარია – ლეიბორისტული პარტია;
6. როსტევან გვარამია – თავისუფალი საქართველო;
7. ალიკო ქანთარია – სამართლიანი საქართველოსთვის.

წალენჯიხა

1. ლევან ქარდავა – ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიორგი ნაჭყებია – ქართული ოცნება;
3. ვლადიმერ ჩანგელია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ფრიდონ უბილავა – ახალი მემარჯვენეები;
5. მალხაზ ვეფხვაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. ზვიად ფიფია – ქართული დასი(მოხსნილია);
7. მანანა გაბელია – მომავალი საქართველო;
8. ლეონტი აფაქიძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

მესტია

1. კანდიდ კვიციანი – ნაციონალური მოძრაობა, მესტიის ამჟამინდელი მაჟორიტარი;
2. ვიქტორ ჯაფარიძე – ქართული ოცნება;
3. რამაზ გერლიანი – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ფიქრია ავალიანი – ლეიბორისტული პარტია (მოხსნილია);
5. მაიზერ გელოვანი – მომავალი საქართველო.

ზუგდიდი

1. როლანდ ახალაია – ნაციონალური მოძრაობა, სამეგრელო–ზემო სვანეთის ყოფილი სამხარეო პროკურორი;
2. ირაკლი ალასანია – ქართული ოცნება, ჩვენი საქართველო–თავისუფალი დემოკრატების ლიდერი;
3. გოგიტა ბიგვავა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. მანანა ნაჭყებია – ახალი მემარჯვენეები;
5. თამაზ  ჩარკვიანი – ლეიბორისტული პარტია;
6. ოთარ ჭითანავა – თავისუფალი საქართველო;
7. ვლადიმერ ვახანია – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
8. კახა ჯიქია – ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (მოხსნილია);
9. სოსო კორკელია – მომავალი საქართველო;
10. გოჩა ჩიტაია – სამართლიანი საქართველოსთვის.

აბაშა

1. დავით დარცმელიძე – ნაციონალური მოძრაობა, სამეგრელო–ზემო სვანეთის გუბერნატორის ყოფილი მოადგილე;
2. ირაკლი საბულუა – ქართული ოცნება, ჩვენი საქართველო–თავისუფალი დემოკრატების წევრი;
3. გელა კაჭარავა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. გელა თოფურია – ახალი მემარჯვენეები;
5. ზურაბ ლომია – ლეიბორისტული პარტია;
6. ბადრი კუპრეიშვილი – თავისუფალი საქართველო;
7. დავით კარანაძე – მომავალი საქართველო;
8. გია თურქია – სამართლიანი საქართველოსთვის.

სენაკი

1. გურამ მისაბიშვილი – ნაციონალური მოძრაობა, სამეგრელო–ზემო სვანეთის ყოფილი გუბერნატორი;
2. გურამ ოდიშარია – ქართული ოცნება, მწერალი;
3. დინარა ხუხუა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. იგორი ბოჯგუა – ლეიბორისტული პარტია;
5. ლარისა აგაბალაევა – თავისუფალი საქართველო;
6. უტა ლიპარტია – ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია;
7. შოთა ოდიშარია – სამართლიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია).

მარტვილი

1. ნაული ჯანაშია – ნაციონალური მოძრაობა; მარტვილის მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. მურთაზ ხურცილავა – –ქართული ოცნება; ყოფილი ფეხბურთელი;
3. გულნაზი ცაავა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. შოთა ჩახავა – ახალი მემარჯვენეები;
5. გოჩა ცაგურია – ლეიბორისტული პარტია;
6. ირაკლი ჯამბურია – თავისუფლება – ზვიად გამსახურდიას გზა;
7. ზურაბ კვეკვეცია – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ჩხოროწყუ

1. ვახტანგ ლემონჯავა – ნაციონალური მოძრაობა; ფოთის ყოფილი მერი;
2. ლევან იზორია – ქართული ოცნება; ჩვენი საქართველო – თავისუფალი დემოკრატების წევრი;
3. ბაკურ კვირტია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. თამაზ მოსიძე – ლეიბორისტული პარტია;
5. ნანა გულუა – ქართული დასი (მოხსნილია);
6. გელა ლაგვილავა – სამართლიანი საქართველოსთვის. 

ფოთი

1. თენგიზ სარიშვილი – ნაციონალური მოძრაობა;
2. ეკა ბესელია – ქართული ოცნება;
3. ლაშა ბერაია – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ზაზა ლემონჯავა – ახალი მემარჯვენეები;
5. გიორგი ტორონჯაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. ვეფხია ცომაია – თავისუფალი საქართველო;
7. მაია ზარგინავა  – სამართლიანი საქართველოსთვის.

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ოლქები

ბათუმი

1. გიორგი ბარამიძე – ნაციონალური მოძრაობა; ყოფილი სახელმწიფო მინისტრი ევრო–ატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებში;
2. მურმან დუმბაძე – ქართული ოცნება;
3. ირაკლი ნარაკიძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. თამაზ დევაძე – ლეიბორისტული პარტია (მოხსნილია);
5. რამინ პაპიძე – თავისუფალი საქართველო;
6. როინ დიასამიძე – მერაბ კოსტავას საზოგადოება;
7. ალექსანდრე ლომოური – მომავალი საქართველო;
8. მაია პაპიძე – სამართლიანი საქართველოსთვის;

ხელვაჩაური

1. თეიმურაზ დუმბაძე – ნაციონალური მოძრაობა; ხელვაჩაურის ყოფილი გამგებელი;
2. როსტომ ხალვაში – ქართული ოცნება;
3. შუქრი თურმანიძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. რუსლან მალაყმაძე – ლეიბორისტული პარტია;
5. ბადრი ცინცქილაძე – თავისუფალი საქართველო; 
6. რუსუდან მალაყმაძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
7. თემურ გოგიტიძე – მომავალი საქართველო;
8. ბორის მიქელაძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ქედა

1. იაშა შერვაშიძე – ნაციონალური მოძრაობა; ქედის მაჟორიტარი დეპუტატი; 
2. დავით ანანიძე – ქართული ოცნება;
3. ელგუჯა ნაკაშიძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4.  ბადრი ბერიძე – ლეიბორისტული პარტია;
5. გიული ჯაყელი – თავისუფალი საქართველო;
6. ლევან ბერიძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
7. ზაურ შავიშვილი – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ქობულეთი

1.  გელა ცხომელიძე – ნაციონალური მოძრაობა; ქობულეთის ყოფილი გამგებელი;
2. ფატი ხალვაში – ქართული ოცნება;
3. თამაზ ბაკურიძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. ნუგზარ რომანაძე – ლეიბორისტული პარტია;
5. ნიაზ ბოლქვაძე – თავისუფალი საქართველო;
6. შაქრო პაპიძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
7. არჩილ მიქაძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

შუახევი 

1. ომარ მეგრელიძე – ნაციონალური მოძრაობა; აჭარის მთავრობის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი;
2. შოთა ზოიძე – ქართული ოცნება;
3. ჯიბლაძე შოთა – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. მადონა დავითაძე – ლეიბორისტული პარტია;
5. ვახტანგ ზოიძე – თავისუფალი საქართველო;
6. ვალერიან ქარცივაძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
7. შოთა ფუტკარაძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.

ხულო

1. ანზორ ბოლქვაძე  – ნაციონალური მოძრაობა; ხულოს მაჟორიტარი დეპუტატი;
2. ზია საგინაძე – ქართული ოცნება;
3. კახა მელაძე – ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობა;
4. დავით თავართქილაძე – ახალი მემარჯვენეები;
5. ნაირა აბესაძე – ლეიბორისტული პარტია;
6. გურამ სურმანიძე – თავისუფალი საქართველო;
7. ზურაბ გობაძე – ქართული დასი(მოხსნილია);
8. ნინო აბაშიძე – სამართლიანი საქართველოსთვის.
9. გურამ ხოზრევანიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი.
 

უახლესი ამბები
28 აპრ.'18 11:10
ვანის და ხონის საარჩევნო ოლქში შუალედური საპარლამენტო არჩევნები მიმდინარეობს
ერთმანდატიან საარჩევნო ოლქში არჩევნებში ხუთი პარტიის და ერთი საინიციატივო ჯგუფის წარმომადგენელები მონაწილეობენ.
27 აპრ.'18 18:49
ქართველი პოლიტიკოსები ბიძინა ივანიშვილის პარტიაში დაბრუნებას აფასებენ
ბიძინა ივანიშვილს ქართული ოცნების თავმჯდომარედ პარტიის ყრილობაზე აირჩევენ, რომელიც უახლოეს პერიოდში შედგება.
27 აპრ.'18 18:09
აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწე საქართველოს ესტუმრება
ვეს მიტჩელი ხელისუფლების წარმომადგენლებს შეხვდება და ნატო-საქართველოს სახალხო დიპლომატიის ფორუმზე გამოვა სიტყვით.
26 აპრ.'18 19:07
სტოლტენბერგი: საქართველო ნატოს ‘ძალიან ახლო’ პარტნიორია
ნატოს გენერალური მდივნის თქმით, საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრა ქვეყნის პროგრესს აღიარებს.
26 აპრ.'18 16:47
ყოფილი პრემიერ-მინისტრი ბიძინა ივანიშვილი ქართული ოცნების თავმჯდომარე გახდება
პრემიერ კვირიკაშვილის თქმით, ივანიშვილს შესწევს ძალა გააძლიეროს პოლიტიკური პარტია და მას „ახალი დინამიკა“ შესძინოს.
25 აპრ.'18 18:33
ხაჯიმბამ მთავრობის ახალი ხელმძღვანელი დანიშნა
გენადი გაგულიას ორჯერ ეკავა ოკუპირებული რეგიონის პრემიერ-მინისტრის თანამდებობა.
25 აპრ.'18 15:17
საქართველოს რეიტინგი პრესის თავისუფლების ინდექსში გაუმჯობესდა
საქართველოს პოსტ-საბჭოთა ქვეყნებიდან, ბალტიისპირეთის ქვეყნების გარდა, არცერთი ქვეყანა არ უსწრებს.
25 აპრ.'18 14:18
გახარია ლიტვაში საგარეო და შინაგან საქმეთა მინისტრებს შეხვდა
საქართველოს და ლიტვის ოფიციალურმა პირებმა ევროკავშირთან უვიზო რეჟიმზე და სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.
24 აპრ.'18 17:29
განსხვავებული რეაქციები საქართველოში სომხეთის პროტესტზე
მმართველი პარტიის დეპუტატმა განაცხადა გუშინ, რომ „მთავარია მშვიდი ვითარება და სტაბილურობა ჩვენს სამეზობლოში“.
24 აპრ.'18 12:42
ცხინვალის ლიდერი იალტის ფორუმს დაესწრო და სირიის, იტალიის და სერბეთის დელეგაციებს შეხვდა
ანატოლი ბიბილოვმა 19-21 აპრილს იალტის საერთაშორისო ეკონომიკურ ფორუმში მიიღო მონაწილეობა.

სივილ ჯორჯიას შესახებ
Civil.Ge © 2001-2020, ახალი ამბები საქართველოდან
რეგისტრაციის ადგილი: დოლიძის ქ. 2, IV სართული.
20