Civil.ge-ს შესახებ
Eng | ქარ | Рус
ბოლო განახლება: 11:10 - 28 აპრ.'18
RSS
Mobile
Twitter
Facebook
მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატთა სია
სივილ ჯორჯია, თბილისი / 21 აპრ.'08 / 21:22

21 მაისის საპარლამენტო არჩევნებზე მაჟორიტარული წესით 75 დეპუტატი (აქედან 10 დედაქალაქიდან) აირჩევა. პარტიების/ბლოკების მიერ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატების წარდგენის ვადა 21 აპრილს ამოიწურა.

კანონის თანახმად, ოლქში არჩევნებზე მისული ამომრჩევლის 30%-მა მაინც უნდა დაუჭიროს კანდიდატს მხარი, რომ მან პირველივე ტურში მოიგოს მაჟორიტარული არჩევნები. ეს წესი მმართველ პარტიას ყელსაყრელ პირობებში აყენებს, რადგან მისი მაჟორიტარი კანდიდატები რამოდენიმე ოპოზიციონერ კანდიდატს უპირისპირდებიან, რის შედეგადაც ოპოზიციური ხმები იყოფა.

ქვემოთ მოცემულია იმ კანდიდატთა სია, რომლებიც პარტიებმა უკვე ოფიციალურად წარადგინეს მაჟორიტარებად:

თბილისი

ვაკე

1.დეპუტატი დავით გამყრელიძე - ახალი მემარჯვენეების ლიდერი,  ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
2.დეპუტატი ლევან ბერძენიშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
3. ლეილა გაფრინდაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
4. ზაალ გამცემლიძე - გარემოს დაცვის მინისტრი/ნაციონალური მოძრაობა;
5. გია გაჩეჩილაძე - მწვანეთა პარტიის ლიდერი/ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი.

მთაწმინდა

1.არჩილ გეგენავა - კომპანია ”თელიანი ველის” დამფუძნებელი, ნაციონალური მოძრაობა;
2. დეპუტატი ივლიანე ხაინდრავა  - რესპუბლიკური პარტია;
3. დეპუტატი გია თორთლაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. ლევან ღვინჯილია - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
5. ელიზბარ ჯაველიძე - ლეიბორისტული პარტია;
6. ნინო იაშვილი - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. ავთანდილ კახნიაშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
8. ზაურ მესხიშვილი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

საბურთალო

1. თინათინ ხიდაშელი  - რესპუბლიკური პარტია;
2. გიორგი მელაძე -თბილისის ვიცე-მერი/ნაციონალური მოძრაობა;
3. რევაზ შავიშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. თამაზ შოშიშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
5. მაგდა ანიკაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
6. გია მაისაშვილი - მომავლი პარტიის ლიდერი/ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
7. გიორგი ანდრიაძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
8. უშანგი დონჯაშვილი - პარტია ჩვენი ქვეყანა.    

სამგორი

1. რუსუდან კერვალიშვილი - კომპანია ”ცენტრ პოინტის” თანადამფუნებელი,  ნაციონალური მოძრაობა;
2. ლევან გაჩეჩილაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. გულიკო ზუმბაძე - რესპუბლიკური პარტია;
4. კახა ძაგანია - ლეიბორისტული პარტია;
5. ლევან მამალაძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
6. დოდო თხელიძე - პარტია ჩვენი ქვეყანა.

ისანი

1.გიორგი გოგუაძე  - ”სახალხო ბანკის” დირექტორი, ნაციონალური მოძრაობა;
2. ვახტანგ ხმალაძე  - რესპუბლიკური პარტია;
3. ზვიად ძიძიგური - კონსერვატიული პარტიის ლიდერი, ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. დავით ჭიჭინაძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
5. გია კობახიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
6. დავით გოგუა - ლეიბორისტული პარტია.

კრწანისი

1. დილარ ხაბულიანი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გოგა ხაინდრავა - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ავთანდილ აბაშიძე - ლეიბორისტული პარტია;
4. დავით ჭეიშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
5. ციური გარუჩავა - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;

დიდუბე

1. ლადო კვარაცხელია - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დავით ზურაბიშვილი  - რესპუბლიკური პარტია;
3. დავით საგანელიძე - ახალი მემარჯვენეები/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. კონსტანტინე კინწურაშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
5. ჯემალ ნათელაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
6. გურამ ჩაჩანიძე - პარტია ჩვენი ქვეყანა.  

ჩუღურეთი

1. ლაშა ჟვანია - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დეპუტატი კოკა გუნცაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. დავით ჩხეიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
4. რევაზ მიშველაძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. თამაზ ბიბილური - პარტია ჩვენი ქვეყანა;
6. ზურაბ კოკაია - ქართული პოლიტიკა.

გლდანი

1. დეპუტატი გიორგი ასანიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიორგი გუგავა - ლეიბორისტული პარტია;
3. გელა კვაჭანტირაძე - რესპუბლიკური პარტია;
4. დეპუტატი კახა კუკავა  - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
5. თემურ გოცირიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული პარტია;
6. მამუკა ლომაშვილი - (პრეზიდენტის პაროდისტი), ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. ვაჟა ყარაშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 

ნაძალადევი

1. დეპუტატი მერაბ სამადაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ირაკლი ბათიაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
3. პაატა ჯიბლაძე - ლეიბორისტული პარტია;
4. ეკა ბესელია - მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
5. კახაბერ გაბინაშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი.  

კახეთის რეგიონი

დედოფლისწყარო

1. ავთანდილ ლეკაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიორგი ბენაშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ლადო ჩარგოდაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
4. კობაიძე სიმონი - ლეიბორისტული პარტია.

საგარეჯო

1. ზაზა გულიკაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ალექსანდრე არაბული - ლეიბორისტული პარტია;
3. ნიკო ორველაშვილი - ეროვნული ფორუმი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. კობა ელერდაშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
5. ზურაბ ტყემალაძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
6. ილია მატიაშვილი -  პარტია ჩვენი ქვეყანა.

გურჯაანი

1. გიორგი ღვინიაშვილი - თბილისის ყოფილი მთავარი პროკურორი/ნაციონალური მოძრაობა;
2. ზვიად ყვირალაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
3. ზაზა აბაშიძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. გია ხაზიური - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
5. ლევან ჭიღლაშვილი- ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
6. ქეთევან ლაგვილავა - ლეიბორისტული პარტია.

სიღნაღი

1. ნუგზარ აბულაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. მალხაზ ხუციშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ზაზა ხატიაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
4. თამაზ ბეიტრიშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
5. თამაზ ქევხიშვილი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
6. გიორგი ფხოველიშვილი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
7. გოჩა ბეგიაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
8. ქეთევან ნანობაშვილი - პარტია ჩვენი საქართველო.

ლაგოდეხი

1. გურამ კაკალაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ხვიჩა ყაველაშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ნუგზარ ფალიანი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).

ყვარელი

1. ზაზა გელაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. სანდრო გიორგაშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ვანო ლომიძე - რესპუბლიკური პარტია;
4. ალექსანდრე რუსიაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
5. ალექსანდრე კეწელაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
6. ნიკოლოზ მიქაუტიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
             
თელავი

1. გია არსენიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დალი აბაშიძე - ლეიბორისტული პარტია;
3. ზაზა ზაქარიაძე - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. ფიქრია ჩიხრაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
5. ავთანდილ ღელაღუტაშვილი -  რესპუბლიკური პარტია;
6. ზურაბ ბეგიაშვილი - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. ბადრი გაბაშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
8. გიორგი კევლიშვილი - პარტია ჩვენი ქვეყანა.   

ახმეტა

1. პეტრე ცისკარიშვილი - სოფლის მეურნეობის მინისტრი/ნაციონალური მოძრაობა;
2. მერაბ ქათამაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. ეთერ მიქელაძე - ლეიბორისტული პარტია;
4. არჩილ სულაკაური - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;

მცხეთა-მთიანეთის რეგიონი

მცხეთა

1. ვახტანგ მარტოლეკი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ბაია რომელაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
3. ვაჟა თათარაშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. იოსებ შატბერაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
5. ნიკოლოზ ლეკიშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
6. შალვა კუპრაშვილი - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
7. ივანე სისაური - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
8. მიხეილ გელიაშვილი - პარტია ჩვენი ქვეყანა.   

დუშეთი

1. კობა ბადაგაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. შალვა ნათელაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
3. ქეთევან ველთაური - რესპუბლიკური პარტია;
4. მაია სიხარულიძე - ქართული დასი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
5. ნადეჟდა ძავაშვილი - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია

თიანეთი

1. ზაზა მადურაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. მერი ბოდაველი - რესპუბლიკური პარტია;
3. ალექსი ქავთარაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. დავით გელიაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
5. ვაჟა მიდელაური - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
6. არჩილ თვარიძე - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
7. ვახტანგ ქუმსიაშვილი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

ყაზბეგი

1. მინდია არაბული - ნაციონალური მოძრაობა;
2. რომან მარსაგიშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
3. გუგუა მარსაგიშვილი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. ზაზა ალიბეგაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
5. გოგი ფიცხელაური - ქართული დასი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
6. ვაჟა გელაძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

ქვემო ქართლის რეგიონი

რუსთავი

1. დავით ნადაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. კახაბერ შარტავა  - ეროვნული ფორუმის ლიდერი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. გოგიტა მელიქიძე- ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. კობა ჩალაძე  - ლეიბორისტული პარტია;
5. მზია სულაძე - რესპუბლიკური პარტია.;
6. აკაკი ჩხეიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;  

გარდაბანი

1. დავით მახნიაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ალი ბაბაევი - რესპუბლიკური პარტია;
3. დავით ბაციკაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. ფაზილ ალიევი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;

მარნეული

1. აზიზ სულეიმანოვი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ქამილ ალიევი - რესპუბლიკური პარტია;
3. მთვარისა ნავერიანი -  ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. დეპუტატი ბეჟან გუნავა - კონსერვატორი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
5. არზუ ჰასანოვი - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
6. არაზან ბაბაქიშიევი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
7. ალი გასანოვი - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;

ბოლნისი

1. კობა ნაყოფია - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დავით ასპანიძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. მურმან ყურაშვილი - კონსერვატორი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. ლეილა ნიჟარაძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. მერაბ გოცაძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
6. მიხეილ ობოლაძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
7. აფიკ ფაშაევი - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია.

დმანისი

1. დეპუტატი კახა ოქრიაშვილი - სააფთიაქო ქსელის PSP-ს დამფუძნებელი, ნაციონალური მოძრაობა;
2. ზაურ ციხელაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
3. ტახირ შავერდოვი - ხალხის პარტია/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. იოსებ სამხარაძე - ლეიბორისტული პარტია.

წალკა

1. მიხეილ ცქიტიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გოდერძი ნარიმანიშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
3. ჯემალ ვანაძე - კონსერვატორი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. დეპუტატი აიკ მელტონიანი - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
5. პაატა ჩოხელი - ლეიბორისტული პარტია.

თეთრიწყარო

1. დეპუტატი დავით ბეჟუაშვილი - დაზვერვის სამსახურის უფროსის გელა ბეჟუაშვილი ძმა და საქართველოს ინდუსტრიული ჯგუფის დამფუძნებელი, რომელიც ტელეკომპანიებში ”რუსთავი 2”-სა და ”მზეში” აქციების 45%-ს ფლობს, ნაციონალური მოძრაობა;
2. მერაბ ძირკვაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. ბადრი ლაზიაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. რომან ალთუნაშვილი - ახალი მემარჯვენეები/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
5. ნუნუ ნათობიძე - ლეიბორისტული პარტია.

შიდა ქართლის რეგიონი

გორი

1. გიორგი ტატიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიორგი მოსიძე - ახალი მემარჯვენეები/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. დავით რაზმაძე - რესპუბლიკური პარტია;
4. ბესო საბაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
5. ჯუმბერ პატიაშვილი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
6. შალვა ცერცვაძე - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
7. შალვა ტლაშაძე - ქართული პოლიტიკა;
8. ზურაბ ტიელიძე - პარტია ჩვენი ქვეყანა.

ქარელი

1. ემზარ გელაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. თეირან ნონიაშვილი - ხალხის პარტია/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ვასილ გიგოლაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
4. ზურაბ ქველაძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. გიორგი მარჯანიძე - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია.

ხაშური

1. სერგო ქიტიაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ნინო გვენეტაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. გიორგი გოგოლაძე - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. არჩილ ჩუბინიძე  - ლეიბორისტული პარტია;
5. ბორის ძანაშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
6. ვაჟა შუბითიძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
7. ნიკოლოზ მულაძე - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია.   

კასპი

1. კობა კურდღელაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დავით ბაისონაშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ხათუნა თათანაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
4. ჯემალ დავლიანიძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. დავით დემეტრაშვილი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული პარტია;
6. ნოდარ მაკრახიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი. 

ახალგორი 

1. დევი ოვაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიორგი ბაშარული - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ზურაბ ღუნაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
4. დავით ვერძეული - ლეიბორისტული პარტია;
5. ნუგზარ ოდიშვილი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

სამცხე-ჯავახეთის რეგიონი

ბორჯომი

1. გიორგი ტალახაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ზურა ხაჩიძე - მომღერალი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. იზა მიქაძე - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. ირმა ინაშვილი  - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
5. ავთანდილ გონგლაძე - რესპუბლიკური პარტია;
6. ვაჟა სეთურიძე - ლეიბორისტული პარტია.

ახალციხე

1. თამაზ პეტრიაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. თამარ გოგოლაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. ნიკოლოზ წოწკოლაური - ლეიბორისტული პარტია;
4. ნიკოლოზ ინასარიძე - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია

ადიგენი

1. თენგიზ სხირტლაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ზაურ ლობჟანიძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. ლევან ლობჟანიძე - ხალხის პარტია/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. გიორგი ბაღდოშვილი - ლეიბორისტული პარტია.

ასპინძა

1. გელა ლონდარიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ნოდარ ზაზაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. არჩილ ბენიძე - ლეიბორისტული პარტია.

ახალქალაქი

1. არუთუნ ჰოვჰანესიანი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. თემურ ბარამიძე - ლეიბორისტული პარტია;
3. ოთარ იაგორაშვილი - რესპუბლიკური პარტია.

ნინოწმინდა

1. დეპუტატი ენზელ მკოიანი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. სურენ ლუკასიანი - რესპუბლიკური პარტია;
3. კარინე ბარსეგიანი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. მიხეილ ბირთველიშვილი -ლეიბორისტული პარტია.  

რაჭა-ლეჩხუმის და ქვემო სვანეთის რეგიონი

ონი

1. გოგი ჭელიძე- ნაციონალური მოძრაობა;
2. დავით კერესელიძე - ახალი მემარჯვენეები/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. თამაზ მეტრეველი - ლეიბორისტული პარტია;
4. ვასილ მეტრეველი - რესპუბლიკური პარტია;
5. მალხაზ მეტრეველი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული პარტია;
6. ვასილ მაისურაძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. ვაჟა მელაძე - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
8. ვაჟა მაისურაძე - ქართული პოლიტიკა.  

ამბროლაური

1. გოჩა ენუქიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. მამუკა კაციტაძე - ახალი მემარჯვენეები/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. მანუჩარ მაჩაიძე - რესპუბლიკური პარტია;
4. ბადრი ფორჩხიძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. როსტომ ცხვედიანი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

ცაგერი

1. გოგა ასათიანი - ახალი მემარჯვენეები/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
2. კარლო კოპალიანი - რესპუბლიკური პარტია;
3. ოთარ კვენეტაძე - ლეიბორისტული პარტია;
4. როსტომ თვარაძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 

ლენტეხი

1. გოგი ლიპარტელიანი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიგა ონიანი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. სოსო მუკბანიანი - რესპუბლიკური პარტია;
4. ზაზა ნატბელაძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. მალხაზ ონიანი - ქართული პოლიტიკა.

იმერეთის რეგიონი

ქუთაისი

1. აკაკი ბობოხიძე - იმერეთის რეგიონის გუბერნატორი, ნაციონალური მოძრაობა;
2. გუბაზ სანიკიძე  - ეროვნული ფორუმი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ნესტან კირთაძე - ლეიბორისტული პარტია;
4. გიორგი ახვლედიანი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
5. თემურ შაშიაშვილი - იმერეთის ექს-გუბერნატორი, პარტია წინ საქართველო/ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
6. ვლადიმერ ნაკაშიძე -  რესპუბლიკური პარტია;
7. დეპუტატი გოგი წულაია - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია; 
8. თეიმურაზ შალიკიანი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  
                   
ზესტაფონი

1. კახა გეწაძე- ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიორგი გოგლიჩიძე - ლეიბორისტული პარტია;
3. თენგიზ შერგელაშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
4. მამუკა მახათაძე - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
5. გიორგი გოგლიჩიძე - ლეიბორისტული პარტია;
6. გიორგი ფერაძე - თავისუფლება/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
7. ქეთევან პერანიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
8. მამუკა ჯანიაშვილი - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია.
        
ბაღდათი

1. თემურ კოხოძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიორგი დათუაშვილი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
3. თემურ ნოზაძე - ლეიბორისტული პარტია;
4. სოსო რობაქიძე - მოკლული ამირან რობაქიძის მამა, ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
5. ლენგო კოჩაძე - რესპუბლიკური პარტია;
6. გია ცაგარეიშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი.

ხონი

1. დავით ჭავჭანიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ვასილ კოპალიანი - რესპუბლიკური პარტია;
3. ალექსანდრე აკობიძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. კახა მათიაშვილი - ლეიბორისტული პარტია.  

ტყიბული

1. დეპუტატი პავლე კუბლაშვილი- ნაციონალური მოძრაობა;
2. ზურაბ გვენეტაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. გოჩა ბოჭორიშვილი - კონსერვატორი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. ბეჟან აბესაძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
5. ეკატერინე მინდაძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
6. გელა ბუბაშვილი - ლეიბორისტული პარტია.   

ხარაგაული

1. ჯაბა მაღლაკელიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ნოდარ ებანოიძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. ზურაბ მაჭავარიანი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. მალხაზ ვეფხვაძე - ლეიბორისტული პარტია;
3. თამაზ გველესიანი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია.

თერჯოლა

1. ბეჟან (ზურაბ) ბუცხრიკიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დავით ბიწაძე -  ხალხის პარტია/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ავთანდილ ჩუბინიძე - რესპუბლიკური პარტია;
4. რევაზ იაკობაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
5. ბადრი რობაქიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
6. კობა ხუციშვილი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

საჩხერე

1. სოსო ქუთათელაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. კობა მოდებაძე - ახალი მემარჯვენეები/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ინგა ზაბახიძე - რესპუბლიკური პარტია;
4. მალხაზ გელბახიანი - ლეიბორისტული პარტია;
5. ზურაბ მურვანიძე -  ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
6. რამაზ კაპანაძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
7. დავით შუბითიძე - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია.  

ჭიათურა

1. მამუკა გოგატიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. მალხაზ წერეთელი - რესპუბლიკური პარტია;
3. ავთანდილ ცხადიაშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. რევაზ ხვედელიძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. თემურ გვალია - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
6. დეპუტატი თენგიზ მოცრაძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. ზურაბ ბარათაშვილი-  ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი.

ვანი

1. ბეჟან ხურციძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიორგი ივანიაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. დავით ლორთქიფანიძე - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. ნანა დევაძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. ირაკლი ფხალაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი.

სამტრედია

1. ავთანდილ სტურუა - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ჯონი ნადირაძე - კონსერვატორები/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. იმედო გოგავა - რესპუბლიკური პარტია;
4. რამაზ სამნიაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
5. მერი კახიანი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
6. მიხეილ ამაღლობელი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
7. რუსუდან ჩხენკელი - პარტია ჩვენი ქვეყანა.

წყალტუბო

1. მამუკა სანებლიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გრიგოლ სოხაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ლევან ჩარქსელიანი -  რესპუბლიკური პარტია;
4. გივი გურეშიძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. ბადრი ონიანი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული პარტია;
6. დიმიტრი ქვარიანი - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. ავთანდილ ასათიანი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
8. შალვა ხაჭაპურიძე - ქართული პოლიტიკა.  

გურიის რეგიონი

ლანჩხუთი

1. გია გოგუაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დეპუტატი ბიძინა გუჯაბიძე  - კონსერვატიული პარტია/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ტარიელ კალანდარიშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
4. გია გოთუა - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
5. ნესტორ მგელაძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
6. ავთანდილ ჯორბენაძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

ჩოხატაური

1. კორნელი კუკულავა - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ვახტანგ გაჩეჩილაძე - საქართველოს გზა/ ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. მაგდა კოტრიკაძე - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. ალფეზ ჯიბლაძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. ვიტალი ტყეშელიაძე - რესპუბლიკური პარტია;
6. დავით ბურჭულაძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. კარლო კალანდაძე - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
8. ზაზა სიხარულიძე - ქართული პოლიტიკა;
9. კახა სიხარულიძე - პარტია ჩვენი ქვეყანა.  

ოზურგეთი

1. ანზორ ერქომაიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ტიფო მიქატაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. ლაშა ჩხარტიშვილი - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. ლაშა ჯიბლაძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. თეიმურაზ ხომერიკი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
6. მინდია კეჭაყმაძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონი

მესტია

1. კანდიდ კვიციანი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დეპუტატი ვიქტორ ჯაფარიძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. რამაზ გერლიანი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. მანანა საღლიანი - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
5. გიორგი კახიანი - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
6. კახაბერ ფანგანი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
7. ლევან ჭკადუა - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია.   

ხობი

1. გოდერძი ბუკია - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გიგა ბუკია - კონსერვატიული პარტია/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ზურაბ ლომია - ლეიბორისტული პარტია;
4. ნატო გოგინავა - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
5. მალხაზ ჯობავა - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი. 

წალენჯიხა

1. როლანდ ფიფია - ნაციონალური მოძრაობა;
2. პაატა სორდია - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ფრიდონ ჭურღულია - რესპუბლიკური პარტია;
4. ჯუმბერ მილორავა - ლეიბორისტული პარტია;
5. სესე მიქავა - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
6. დეპუტატი გიორგი ცანავა - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. გელა კეიდია - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
8. მერაბ მორგოშია - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
9. დავით ჭიჭინაძე - პარტია ჩვენი ქვეყანა.   

ზუგდიდი

1. ფრიდონ თოდუა - ნაციონალური მოძრაობა;
2. კობა დავითაშვილი - ხალხის პარტიის ლიდერი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ნონა თოლორაია - რესპუბლიკური პარტია; 
4. თემურ თოლორაია - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
5. ადა მარშანია - ლეიბორისტული პარტია;
6. გია შერვაშიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
7. ვახუშტი ფარცვანია - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
8. დეპუტატი გოჩა ფიფია - ქართული პოლიტიკა.  

აბაშა

1. რომანოზ ბჟალავა - ნაციონალური მოძრაობა;
2. კონსტანტინე გამსახურდია - პარტია თავისუფლების ლიდერი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. მამუკა ძველაია - ლეიბორისტული პარტია;
4. ზურაბ რუსია - რესპუბლიკური პარტია;
5. ჯანსუღ ბოკუჩავა - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
6. მურთაზ მატკავა - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია.

სენაკი

1. გურამ მისაბიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ჯონდი ბაღათურია - ქართული დასის ლიდერი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ზურაბ ჯორჯიკია - ლეიბორისტული პარტია;
4. ვეფხია რუსია - რესპუბლიკური პარტია;
5. დინარა ხუხუა - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
6. ელგუჯა ხურცია - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი.

მარტვილი

1. ნაულ ჯანაშია - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ვაჟა აბაკელია - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
2. შოთა ბაღიშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
4. ჯამბულ ხუროძე - ლეიბორისტული პარტია.  

ჩხოროწყუ

1. ედიშერ ჯალაღონია - ნაციონალური მოძრაობა;
2. დეპუტატი ვალერი იზორია - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ლალი ვეფხვიაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
4. გერმანე ფაცაცია - ქაღტული პოლიტიკა;
5. მანონი გოგუა - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
6. ლევან ჭანტურია - სრულიად საქართველოს რადიკალ-დემოკრატთა ნაციონალური პარტია;
7. ჯემალ ჯინჯოლავა - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

ფოთი

1. თეიმურაზ წურწუმია - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ირაკლი კაკულია - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ლაშა ბერაია - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. ბესიკ გვაჯავა - ლეიბორისტული პარტია;
5. ევგენი გოგინავა - რესპუბლიკური პარტია;
6. გოჩა დოლბაია - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. ელისო ჯანაშია - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი.  

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკა

ბათუმი

1. თემურ ჩარკვიანი - სამშენებლო კომპანია ”თბილისის” დამფუძნებელი, ნაციონალური მოძრაობა.
2. დავით ბერძენიშვილი- რესპუბლიკური პარტია;
3. ჯუმბერ თავართქილაძე - ხალხის პარტია/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. დავით რობაქიძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. ნიაზ ზოსიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული პარტია;
6. აკაკი ცივაძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. ირაკლი ჯაში - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
8. შოთა ზოიძე - ქართული პოლიტიკა;
9. ცისანა ანთაძე - პარტია ჩვენი ქვეყანა.  

ხელვაჩაური

1. ასლან თავდგირიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. მურმან დუმბაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. ბადრი ციცქილაძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. ზურაბ ცინცქილსძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
5. თამაზ გორგილაძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი; 
6. ვახტანგ ახვლედიანი - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

ქედა

1. იაშა შერვაშიძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ხათუნა სამნიძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. დავით ანანიძე - ეროვნული ფორუმი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. დავით ბერიძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. მურმან დავითაძე - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
6. შოთა ბოლქვაძე  - ”მემარჯვენე ალიანსი - თოფაძე- მრეწველები” (მ.გ.ს. ერთობა, ედპ);
7. ნარგიზ დიასამიძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
8. ლამარა ნაკაშიძე - ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
9. გიული ჯაყელი - ქართული პოლიტიკა.  

ქობულეთი

1. ოთარ ხინიკაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. მირზა სუქნიშვილი - კონსერვატორი/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. ანზორ თხილაიშვილი - ქრისტიან-დემოკრატიული პარტია;
4. ნუგზარ ერგემლიძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. კობა ნაკაიძე - რესპუბლიკური პარტია;
6. მზია ევგენიძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
7. იაზგულ ხაჯიშვილი -  ქრისტიანულ-დემოკრატიული ალიანსი;
8. ჯუმბერ ანანიძე -  მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ).  

შუახევი

1. ელგუჯა მაკარაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. ნუგზარ ფუტკარაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. შალვა გოგიტიძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. ჯემალ ფუტკარაძე  - მემარჯვენე ალიანსი - თოფაძე- მრეწველები (მ.გ.ს. ერთობა, ედპ);
5. შაქრო ათაბაგი - ლეიბორისტული პარტია;
6. გურამ ცინცაძე - ქართული პოლიტიკა.

ხულო

1. ანზორ ბოლქვაძე - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გივი ბოლქვაძე - რესპუბლიკური პარტია;
3. ოთარ ცეცხლაძე - ხალხის პარტია/ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
4. ზაურ დეკანაძე - ლეიბორისტული პარტია;
5. ზია საგინაძე - ბლოკი ტრადიციონალისტები-ჩვენი საქართველო-ქალთა პარტია;
6. ტარიელ ნაკაიძე - მემარჯვენე ალიანსი, თოფაძე–მრეწველები (მრეწველები, ერთობა, ედპ);
7. დეპუტატი ოთარ ღორჯომელაძე - პარტია ჩვენი ქვეყანა;
8. ოთარ ცეცხლაძე - ქართული პოლიტიკა.
   

ლიახვი (ცხინვალის რეგიონში თბილისის მიერ კონტროლირებადი ტერიტორია)

1. ბადრი ბასიშვილი - ნაციონალური მოძრაობა;
2. გოგა ოქროპირიძე - ცხრა ოპოზიციური პარტიის ბლოკი;
3. მარინა მეშილდიშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
4. ზურაბ თენაძე - ლეიბორისტული პარტია.

 

უახლესი ამბები
28 აპრ.'18 11:10
ვანის და ხონის საარჩევნო ოლქში შუალედური საპარლამენტო არჩევნები მიმდინარეობს
ერთმანდატიან საარჩევნო ოლქში არჩევნებში ხუთი პარტიის და ერთი საინიციატივო ჯგუფის წარმომადგენელები მონაწილეობენ.
27 აპრ.'18 18:49
ქართველი პოლიტიკოსები ბიძინა ივანიშვილის პარტიაში დაბრუნებას აფასებენ
ბიძინა ივანიშვილს ქართული ოცნების თავმჯდომარედ პარტიის ყრილობაზე აირჩევენ, რომელიც უახლოეს პერიოდში შედგება.
27 აპრ.'18 18:09
აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწე საქართველოს ესტუმრება
ვეს მიტჩელი ხელისუფლების წარმომადგენლებს შეხვდება და ნატო-საქართველოს სახალხო დიპლომატიის ფორუმზე გამოვა სიტყვით.
26 აპრ.'18 19:07
სტოლტენბერგი: საქართველო ნატოს ‘ძალიან ახლო’ პარტნიორია
ნატოს გენერალური მდივნის თქმით, საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრა ქვეყნის პროგრესს აღიარებს.
26 აპრ.'18 16:47
ყოფილი პრემიერ-მინისტრი ბიძინა ივანიშვილი ქართული ოცნების თავმჯდომარე გახდება
პრემიერ კვირიკაშვილის თქმით, ივანიშვილს შესწევს ძალა გააძლიეროს პოლიტიკური პარტია და მას „ახალი დინამიკა“ შესძინოს.
25 აპრ.'18 18:33
ხაჯიმბამ მთავრობის ახალი ხელმძღვანელი დანიშნა
გენადი გაგულიას ორჯერ ეკავა ოკუპირებული რეგიონის პრემიერ-მინისტრის თანამდებობა.
25 აპრ.'18 15:17
საქართველოს რეიტინგი პრესის თავისუფლების ინდექსში გაუმჯობესდა
საქართველოს პოსტ-საბჭოთა ქვეყნებიდან, ბალტიისპირეთის ქვეყნების გარდა, არცერთი ქვეყანა არ უსწრებს.
25 აპრ.'18 14:18
გახარია ლიტვაში საგარეო და შინაგან საქმეთა მინისტრებს შეხვდა
საქართველოს და ლიტვის ოფიციალურმა პირებმა ევროკავშირთან უვიზო რეჟიმზე და სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.
24 აპრ.'18 17:29
განსხვავებული რეაქციები საქართველოში სომხეთის პროტესტზე
მმართველი პარტიის დეპუტატმა განაცხადა გუშინ, რომ „მთავარია მშვიდი ვითარება და სტაბილურობა ჩვენს სამეზობლოში“.
24 აპრ.'18 12:42
ცხინვალის ლიდერი იალტის ფორუმს დაესწრო და სირიის, იტალიის და სერბეთის დელეგაციებს შეხვდა
ანატოლი ბიბილოვმა 19-21 აპრილს იალტის საერთაშორისო ეკონომიკურ ფორუმში მიიღო მონაწილეობა.

სივილ ჯორჯიას შესახებ
Civil.Ge © 2001-2019, ახალი ამბები საქართველოდან
რეგისტრაციის ადგილი: დოლიძის ქ. 2, IV სართული.
3