Civil.ge-ს შესახებ
Eng | ქარ | Рус
ბოლო განახლება: 11:10 - 28 აპრ.'18
RSS
Mobile
Twitter
Facebook
73 მაჟორიტარი დეპუტატობის მანდატისთვის 800–ზე მეტი კანდიდატი იბრძოლებს
Civil Georgia, Tbilisi / 15 სექ.'16 / 19:14

29 სექტემბრის მდგომარეობით, 8 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნებზე 73 ერთმანდატიან ოლქში 800–ზე მეტი მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი იყრის კენჭს.

კანდიდატების რაოდენობა თითოეულ ერთმანდატიან ოლქში 6–დან 16–მდე მერყეობს. 

კანდიდატმა ხმების 50%–ზე მეტი უნდა მიიღოს პირველივე ტურში გამარჯვების მისაღწევად; წინააღმდეგ შემთხვევაში, პირველი ტურიდან არაუგვიანეს 25 დღისა მეორე ტური უნდა გაიმართოს ორ საუკეთესო შედეგის მქონე კანდიდატს შორის გამარჯვებულის გამოსავლენად.  

ბარიერის 30%–დან 50%–მდე აწევამ ასევე გაზარდა მეორე ტურების შანსები.

პარტია ქართულ ოცნებას და ნაციონალურ მოძრაობას 73–დან 72 ერთმანდატიან ოლქში ყავთ კანდიდატები; შემდეგ მოდის პატრიოტთა ალიანსი - 71 ოლქი და „თავისუფალი დემოკრატები“ – 63 ოლქი.

მაჟორიტარი დეპუტატობის მანდატებისთვის 53 დამოუკიდებელი კანდიდატი იბრძოლებს. მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატებს შორის 136 ქალია.

საქართველოში მოქმედი შერეული საარჩევნო  სისტემით, 77 დეპუტატი 150-წევრიან პარლამენტში პროპორციული წესით ირჩევა იმ პარტიების სიებიდან, რომლებიც ქვეყნის მასშტაბით 5%-იან ბარიერს დაძლევენ. დანარჩენი 73 მაჟორიტარი კი ერთმანდატიან ოლქებში აირჩევა.

ქვემოთ მოცემულია მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატების სია 73 ერთმანდატიან ოლქში, ასევე პარტიების სახელწოდებათა ბმულებზე მოცემულია მათი პროპორციული სიები.

 

თბილისის ოლქები

№1 მთაწმინდა

№2 ვაკე (ჭავჭავაძის გამზირი მიმდებარე ქუჩებით, წყნეთი)

  • ბიძინა გეგიძე - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის ყოფილი რაგბისტია, რომელიც 1995–2004 წლებში საქართველოს რაგბის კავშირის პრეზიდენტი იყო; შემდეგ ის თბილისის საკრებულოს წევრი იყო;
  • ელენე ხოშტარია - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; ამ პარტიის ხელისუფლებაში ყოფნის დროს იგი ევროპული და ევრო–ატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე იყო;
  • დეპუტატი ვიქტორ დოლიძე - თავისუფალი დემოკრატები;
  • კახა ნუცუბიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გიორგი ხეჩინაშვილი - ეროვნული ფორუმი;
  • ირინე ჩხენკელი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • მაია პაჭკორია – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ნატაშა ჭელიძე – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • ზურაბ შარია - საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ჰამლეტ გეგია - დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • გია ფაცურია –  დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • დეპუტატი ზურაბ ჯაფარიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია);
  • ია მეტრეველი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია);
  • მირიან მირიანაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი (მოხსნილია).

№3 ვაკე (ბაგები, ვაჟა-ფშაველას კვარტლების, ნუცუბიძის მიკრორაიონების უმეტესობა)

  • ზაზა ხუციშვილი - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; მუსიკოსი და ჯგუფ „ვაკის პარკის“ სოლისტი;
  • დეპუტატი პეტრე ცისკარიშვილი - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • გია ბეზარაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • დეპუტატი ლევან ბერძენიშვილი – რესპუბლიკური პარტია;
  • გია ნუცუბიძე - თავისუფალი დემოკრატები; 2004–2006 წლებში ის დეპუტატია, სანამ კორუფციის ბრალდებით უფლებამოსილება შეუჩერდებოდა; 
  • კახა კორძაია – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია; 
  • დავით წერეთელი –  ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • ლეილა გაფრინდაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • გოჩა მსხილაძე  – ეროვნული ფორუმი; 
  • მერაბ ნინიკაშვილი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ლამარა გიორგაშვილი – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა;
  • როინ ლიპარტელიანი – „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”.

№4 საბურთალო (დიდი დიღომი, სოფელი დიღომი, ვაშლიჯვარი, ვეძისი)

  • მამუკა მდინარაძე - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის ადვოკატი იყო,  სანამ მმართველი პარტიის პოლიტსაბჭოს წევრი გახდებოდა 2016 წლის მაისში;
  • ჯარჯი დოლიძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; ის ნაციონალური მოძრაობის საბურთალოს ოფისის ხელმძღვანელია;
  • ალექსი პეტრიაშვილი - თავისუფალი დემოკრატები; ის ორი წლის მანძილზე სახელმწიფო მინისტრი იყო ევროპული და ევრო–ატლანტიკური ინტეგრაციის საკითხებში, სანამ თავისუფალი დემოკრატები კოალიცია ქართულ ოცნებას დატოვებდა 2014 წლის ნოემბერში;
  • ალეკო ამზაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • დეპუტატი თამარ ხიდაშელი – რესპუბლიკური პარტია;
  • სოფიკო გუგავა – ლეიბორისტული პარტია;
  • შორენა ბუხრაშვილი – ეროვნული ფორუმი; 
  • ზაალ ჩაჩუა - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ლია ლომთათიძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ჯონდი ბაღათურია – ქართული დასის ლიდერი;
  • ჯემალ კვანტალიანი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • კობა კობახიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი; 
  • თამარ კერძევაძე –  დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • ტატო ჯანაშია – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№5 საბურთალო (ვაჟა-ფშაველას და ყაზბეგის გამზირები მიმდებარე ქუჩებით)

  • ნინო გოგუაძე - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის 6 წლის მანძილზე ცესკოს წევრი იყო კონსერვატიული პარტიიდან; 2014–2016 წლებში იგი თბილისის საკრებულოს წევრი იყო;
  • გია როინიშვილი - მსახიობი, რომელიც კენჭს ერთიანი ნაციონალური მოძრაობიდან იყრის;
  • დეპუტატი დავით ონოფრიშვილი - თავისუფალი დემოკრატები;
  • დავით ზურაბიშვილი – რესპუბლიკური პარტია; იგი თბილისის საკრებულოს წევრია;
  • ზაზა მამალაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • მიხეილ კაჭკაჭიშვილი – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • რევაზ შავიშვილი - ეროვნული ფორუმი; 
  • ვასილ კეჟრიშვილი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ივანე ჩოლოყაშვილი – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • ანზორ საკანდელიძე – ქართული იდეა;
  • გიორგი ლორთქიფანიძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ნინო ტუღუში – მემარცხენე ალიანსი;
  • გობრონ წერეთელი – „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • ლევან ჩოლოყაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№6 საბურთალო (პეკინის გამზირი მიმდებარე ქუჩებით, სპორტის სასახლის მიმდებარე ქუჩები)

  • ლევან გოგიჩაიშვილი - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • სევდია უგრეხელიძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; თბილისის საკრებულოს წევრი;
  • მამუკა კაციტაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • დავით უსუფაშვილი  - რესპუბლიკური პარტია; მოქმედი პარლამენტის თავმჯდომარე;
  • დეპუტატი შალვა შავგულიძე - თავისუფალი დემოკრატები; 
  • მიხეილ ხომერიკი – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • თამარ ბარაბაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • თამაზ შიოშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • მაგული ლიპარტელიანი – ეროვნული ფორუმი;
  • ალექსანდრე ბრეგაძე – ქართული იდეა;
  • ავთანდილ ჯოხაძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • გიორგი ლილუაშვილი – საქართველო;
  • ნანა თხელიძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ვიქტორ მეძმარიაშვილი –  დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№7 კრწანისი

  • ბექა ოდიშარია - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის ნავთობისა და გაზის მომპოვებელი კომპანიის ჯინდალ პეტროლეუმ ჯორჯიას დირექტორი და ლატვიის საპატიო კონსულია საქართველოში;
  • ირაკლი აბესაძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; თბილისის საკრებულოს წევრი;
  • სოფიო გიორგაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ალუდა გოგლიჩიძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ბეჟან ნათელაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • მერაბ ჭიქაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გიორგი ახვლედიანი – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • ლევან გველესიანი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ანა კანდელაკი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • დიმიტრი ივანოვი – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • გიორგი გვიმრაძე – საქართველო;
  • ბექა ცქიფური – ქართული იდეა; 
  • თამარ ბოყოველი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ზურაბ გოხაძე – მემარცხენე ალიანსი;
  • მანანა აფხაძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№8 ისანი (ვაზისუბანი, მე-3 მასივისა და ვარკეთილის ნაწილი)

  • ირაკლი აბუსერიძე - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 2000-2013 წლებში საქართველოს რაგბის ნაკრების წევრი და თბილისის საკრებულოს წევრი 2014–2016 წლებში;
  • გიორგი ონიანი - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • სერგო ჩიხლაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • გიორგი ბენაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • თენგიზ ხეჩიკაშვილი - თავისუფალი დემოკრატები;
  • ბესო ჩუბინიძე – ეროვნული ფორუმი;
  • მადონა კანდელაკი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • გოჩა შოშიაშვილი – საქართველო;
  • არტურ სარკისიანი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ბაკურ სვანაძე – მემარცხენე ალიანსი;
  • ირაკლი პეტრიაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი; იგი საქართველოს პროფესიული კავშირების გაერთიანების ხელმძღვანელია.

№9 ისანი (ავლაბარი)

  • დავით ჭიჭინაძე  - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 1999–2004 წლებში ის დეპუტატი იყო;
  • ბესიკ კვიციანი - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • გიორგი გოგილაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები; 
  • ნონა ფილაური – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • თეიმურაზ მჭედლიშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ნინო ჭეიშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ლია სტრიჟაკი – ეროვნული ფორუმი; 
  • ტრისტან წითელაშვილი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • დეპუტატი ნანა ყეინიშვილი –  საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ელენე გოგებაშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის
  • ალექსი გაბუნია – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა
  • ედგარ ბარსეგიანი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№10  ისანი (ისნის მეტროს მიმდებარე ტერიტორია, საავიაციო ქარხნის მიმდებარე დასახლება)

  • ბექა ნაცვლიშვილი - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; თბილისის საკრებულოს წევრი;
  • დეპუტატი ზაზა კედელაშვილი - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • თეონა ჭალიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ვაჟა მახარაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ქეთევან ენუქიძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • გურანდა გაჩეჩილაძე – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • გიორგი რაზმაძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • ზვიად გელაშვილი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო”
  • ვაჟა მოთიაშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • გურამ ფოჩხუა – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • ირინა რუხაძე – მშრომელთა სოციალისტური პარტია;
  • ლილი პეტრიაშვილი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • თამარ ვარდანაშვილი – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა;
  • დავით ჟღენტი - დამოუკიდებელი კანდიდატი
  • სოფიო ბენიძე – ეროვნული ფორუმი (მოხსნილია).

№11 სამგორი (ვარკეთილის ნაწილი, სოფელი პატარა ლილო)

  • გიორგი მოსიძე - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 
  • ირაკლი ნადირაძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; ამჟამად ის თბილისის საკრებულოს წევრია;
  • ლევან ხაბეიშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის; 
  • გურამ როსტიაშვილი - თავისუფალი დემოკრატები;
  • მიშა ცილიკიშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია; 
  • ტატო მორჩილაძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • ალექსანდრე რიჟამაძე – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • რამაზ ჭანტურია – ეროვნული ფორუმი; 
  • ვალერიან კოპალიანი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ინგა ხაჩირაშვილი – ქართული იდეა;
  • ნიკოლოზ ბიჭიკაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია; 
  • ურუზმაგ ქარქუსოვი –  საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • იაგო გოგსაძე – საქართველოს მშვიდობისთვის.

№12 სამგორი (მოსკოვის გამზირი, მე-3 მასივის ნაწილი)

  • მარიამ ჯაში - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის ჯანდაცვის მინისტრის ყოფილი მოადგილეა, რომელიც სახელმწიფოს სოლიდარობის ფონდს ხელმძღვანელობს;
  • დავით ჟღენტი - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ლევან იოსავა – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ბესიკ ბერიძე - თავისუფალი დემოკრატები;
  • ვლადიმერ კვიტაშვილი – რესპუბლიკური პარტია;
  • ზურაბ ბაქრაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გიორგი ჩიტაური – ლეიბორისტული პარტია;
  • თეიმურაზ ბერაძე – ეროვნული ფორუმი;
  • დარეჯან გუჯეჯიანი -  ბლოკი „მრეწველები, ჩვენი სამშობლო”;
  • ლაშა გოლუბიანი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • რამაზ გადაბაძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ირაკლი შიხიაშვილი - დამოუკიდებელი კანდიდატი; ის 2013–2014 წლებში თბილისის საკრებულოს თავმჯდომარე იყო, შემდეგ კი 2016 წლის მარტამდე ვეტერანთა საქმეების სახელმწიფო სამსახურს ხელმძღვანელობდა.   

№13 სამგორი (ვარკეთილის ნაწილი, აეროპორტის დასახლება, სოფლები დიდი ლილო, მარტყოფი)

  • დეპუტატი შოთა ხაბარელი - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი 1980 წლის ოლიმპიური ჩემპიონია ძიუდოში; მოქმედ პარლამენტში ის კრწანისის მაჟორიტარი დეპუტატი იყო;
  • გიორგი ხახნელიძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • მარინა ბეკორაული – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ნონა თოდუა - თავისუფალი დემოკრატები;
  • გურამ ფალავანდიშვილი – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • ბეჟან გუნავა – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია; 
  • ჯუმბერ გოგრიჭიანი – ლეიბორისტული პარტია;  
  • გოჩა კუპატაძე – ეროვნული ფორუმი; 
  • ნოდარ მეცხვარიშვილი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ვახტანგ ნატრაძე – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • მორისონ ქობულია – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ვარლამ ავალიშვილი – საქართველო;
  • რობერტ წიქარიშვილი – ქართული იდეა;
  • ბორის ოსეპიანი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”.

№14 ჩუღურეთი

  • დეპუტატი გია ვოლსკი - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • ირაკლი ჩოლოყაშვილი - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; ის მსახიობი და დირიჟორია;
  • დავით ამაშუკელი - თავისუფალი დემოკრატები; 
  • ზაზა გურგენიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ალექსანდრე მიქაბერიძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • ნაირა იაშაღაშვილი – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა; 
  • ბეჟან ხარებაშვილი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ზაზა აგლაძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ზურაბ ანდრონიკაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • გიორგი გეგეჭკორი – საქართველო;
  • თორნიკე კივილაძე – ქართული იდეა;
  • რევაზ ფახურიძე – „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • ნათია კალაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№15 დიდუბე (წერეთლის გამზირი მიმდებარე ქუჩებით)

  • დეპუტატი ზაზა პაპუაშვილი - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; თეატრის მსახიობი, რომელიც მოქმედ პარლამენტში მთაწმინდის მაჟორიტარი დეპუტატი იყო;
  • დათო ნაფეტვარიძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ირაკლი ღლონტი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • დეპუტატი ზურაბ აბაშიძე - თავისუფალი დემოკრატები;
  • დეპუტატი ვახტანგ ხმალაძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • მანანა ნიკოლაიშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • მიხეილ ქუმსიშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ბექა პეტრიაშვილი – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • შოთა იამანიძე – ეროვნული ფორუმი;
  • ვასილ ხუციშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • იოსებ გოგუაძე – მემარცხენე ალიანსი;
  • დავით დავითაია – საქართველო;
  • კობა კობახიძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • გიორგი რურუა - დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • დავით ფერაძე - დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№16 დიდუბე (დიღმის მასივი, ზაჰესი)

  • ილია წულაია - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; დეველოპერული კომპანია „არქი ჯგუფის“ დამფუძნებელი და მმართველი დირექტორი;
  • ირაკლი დვალი -  ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • მანანა ნაჭყებია – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ლევან სამუშია - თავისუფალი დემოკრატები; ადვოკატი;
  • ნანა დევდარიანი – ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • გია ბერძენაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • თათია კიკაბიძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • დავით სოსელია –  ეროვნული ფორუმი;
  • მიხეილ მგელაძე – მემარცხენე ალიანსი;
  • თამაზ ნემსაძე – საქართველო;
  • ზურაბ ჩიქოვანი - დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№17 ნაძალადევი (ცოტნე დადიანის და მიმდებარე ქუჩები, ლოტკინის დასახლება)

  • სოფო კილაძე - ქართული ოცნება; პოლიციის აკადემიის ყოფილი პრორექტორი;
  • მურმან თხელიძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • დავით ნიშნიანიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ლევან მელიქია - თავისუფალი დემოკრატები;
  • ლალი მოროშკინა – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ვახტანგ ბოლოთაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • თენგიზ მუჯარიძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • თამაზ ჭეიშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • თამარ ციხისელი – ეროვნული ფორუმი;
  • ლევან ვარდიაშვილი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ლევან პაპაშვილი – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა;
  • თეიმურაზ ჯანიკაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • ნუგზარ ვაშაკიძე – მშრომელთა სოციალისტური პარტია;
  • ვერა ყურულაშვილი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ნატო ფავლენიშვილი – „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • გიორგი აფციაური - დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№18 ნაძალადევი (სანზონის დასახლება, მიმდებარე ქუჩები)

  • მიხეილ ყაველაშვილი - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ყოფილი ფეხბურთელი;
  • მამუკა გუგეშაშვილი - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; თბილისის საკრებულოს ყოფილი წევრი;
  • ტარიელ ჭულუხაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ზეზვა ნაცვლიშვილი - თავისუფალი დემოკრატები;
  • დიმიტრი ლორთქიფანიძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • ასმათ ტყაბლაძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • გრიგოლ ჯოჯუა – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • დავით ფაცაცია – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • მალხაზ დოლიძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • მირიან რთველიაშვილი – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • ზურაბ მუმლაძე – საქართველო;
  • ლიანა პეტრიაშვილი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • თამარ იარაჯული - დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№19 ნაძალადევი (თემქა)

  • ზაზა გაბუნია - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის ნაძალადევის რაიონის გამგებელია;
  • ლერი დემეტრაშვილი -  ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • გოგიტა ეგრისელაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • რამაზ გრიგალაშვილი - თავისუფალი დემოკრატები;
  • ნათია შარაშანიძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • დეპუტატი თემურ მაისურაძე – ეროვნული ფორუმი;
  • გიორგი კორკოტაშვილი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • მანუჩარ მაიჩაძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ვაკო ფაჟავა – საქართველო;
  • ირაკლი ტორონჯაძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ნანა კოდელაშვილი – „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”.

№20 გლდანი (ავჭალა, სოფელი გლდანი)

  • კობა კობალაძე - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • ალექსანდრე ჩაფიჩაძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ნანა ტოხვაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • დევი ტაბიძე - თავისუფალი დემოკრატები;
  • პაატა ჩოხელი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ლალი კაპანაძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • გიორგი სუხიშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია; 
  • გიული შენგელია – ეროვნული ფორუმი; 
  • ჯემალ გახოკიძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ზაზა ხოსროშვილი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის; 
  • ხათუნა იარდალაშვილი – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა; 
  • არჩილ იოსელიანი – საქართველოს კომუნისტური პარტია; 
  • თამაზ გუგუნიშვილი – საქართველო; 
  • ავთანდილ ხიზანიშვილი –  საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ელზა ჯმუხაძე – მემარცხენე ალიანსი.

№21 გლდანი (გლდანის მიკრორაიონების უმეტესობა)

  • ლევან კობიაშვილი - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ყოფილი ფეხბურთელი; იგი 2015 წლის ოქტომბრიდან საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტია;
  • დეპუტატი სერგო რატიანი - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; იგი პარტიის აღმასრულებელი მდივანია;
  • ამირან გიგუაშვილი - თავისუფალი დემოკრატები;
  • დავით კაიშაური – ლეიბორისტული პარტია;
  • მამუკა ტუსკაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ვახტანგ შუკვანი –  – ეროვნული ფორუმი;
  • შუქრი მეგრელიშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის; 
  • მანანა ხეჩიკაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია; 
  • თენგიზ სიგუა –  „მშრომელთა სოციალისტური პარტია”;
  • ნინო ლაშხია – საქართველო;
  • გიორგი თაქთაქიშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია);
  • ავთანდილ გურული – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა (მოხსნილია). 

№22 გლდანი (მუხიანი)

  • ლევან კობერიძე - ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 
  • დეპუტატი გია ბარამიძე - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; იგი მოქმედი პარლამენტის ვიცე–სპიკერია;
  • ვახტანგ მაჭავარიანი - თავისუფალი დემოკრატები;
  • კახა კუკავა - თავისუფალი საქართველოს ლიდერი; ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ბესიკ დანელია – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“; 
  • თემურ წიკლაური – ლეიბორისტული პარტია;
  • დავით დარახველიძე - ეროვნული ფორუმი; 2012 წლის ბოლოდან 2014 წლის შუა პერიოდამდე ის ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვილთა მინისტრი იყო; 
  • მირზა კენკიშვილი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ელგუჯა კეკუტია – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ავთანდილ საყვარელიძე – ქართული დასი;
  • ლევან ღვინიაშვილი – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • დავით სიხარულიძე – საქართველო;
  • სერგო ხაჩატურიანი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • კუკური შონია – საქართველოს კომუნისტური პარტია
  • ლევან ცხადაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

კახეთის რეგიონი

№23 საგარეჯო

  • რომან მუჩიაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი შპს "საუკეთესო პროდუქტის" დირექტორი და თანამფლობელია, რომელიც თბილისში პატარძეულის კვერცხის დისტრიბუციას ახორციელებს;
  • ზურაბ ჭიაბერაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; იგი შვეიცარიაში საქართველოს ელჩი იყო 2010–2012 წლებში და შემდეგ ჯანდაცვის მინისტრად და კახეთის რეგიონის გუბერნატორად მსახურობდა ექს–პრეზიდენტ სააკაშვილის ადმინისტრაციაში;
  • თორნიკე ჩუნთიშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ირმა ინაშვილი – პატრიოტთა ალიანსის ერთ–ერთი ლიდერი;
  • ალექსანდრე ჩაფიძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“;
  • იური ყვარელაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • კაზანფარ მამედოვი – დამოუკიდებელი კანდიდატი;

№24 გურჯაანი

  • დავით სონღულაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის კომპანია Address-ის თანამფლობელია, რომელიც თბილისში ტანსაცმლის მაღაზიათა ქსელს ფლობს;
  • დეპუტატი გიორგი ღვინიაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; იგი ხელახლა იყრის კენჭს მაჟორიტარ დეპუტატად გურჯაანის ერთმანდატიან ოლქში;
  • გიორგი ხაზიური – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ნათია გიორგაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გია ხელაშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ზურაბ სეფიაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ზვიად ყვირალაშვილი – რესპუბლიკური პარტია; გურჯაანის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე;
  • ბესარიონ ჩუგოშვილი  – ეროვნული ფორუმი;
  • ვალერი შოშიაშვილი - ბლოკი „მრეწველები, ჩვენი სამშობლო”;
  • ნოდარ ხაჩიშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ლევან მოდებაძე – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • თამარ ბაწაშვილი – საქართველოს მშვიდობისთვის; 
  • ელგუჯა გიორგაძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი
  • სიმონ ქოჩორაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები; გურჯაანის საკრებულოს წევრი (მოხსნილია).

№25 სიღნაღი/დედოფლისწყარო 

  • ირაკლი შიოლაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; კახეთის რეგიონის გუბერნატორი;
  • დეპუტატი ლევან ბეჟაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • გიორგი მჭედლიშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ლევან ჯამალაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • მამუკა ყაჯრიშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ნინო მაზანაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ნოდარ ტოკლიკიშვილი – რესპუბლიკური პარტია;
  • ანა ალავერდაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გოჩა ბეგიაშვილი – ეროვნული ფორუმი; 
  • კახა მამაიაშვილი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ბეჟან ნათელაძე –  „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • მამუკა გურაშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია).

№26 ლაგოდეხი/ყვარლის ნაწილი

  • გურამ მაჭარაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ამჟამად ის შიდა ქართლის რეგიონის გუბერნატორის მოადგილეა; 2001–2014 წლებში კი ყოფილი პრემიერ–მინისტრის ბიძინა ივანიშვილის „ქართუ ბანკში“ მუშაობდა იურისტად;
  • გურამ კაკალაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ლაშა დვალიშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • არჩილ ოსეფაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ვახტანგ მჭედლიძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ისაკო ცქიფურიშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • თენგიზ თუთისანი – ეროვნული ფორუმი;
  • ბადრი სეფაშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ალექსანდრე რუსიაშვილი – მემარცხენე ალიანსი;
  • ლაშა კანდელაკიშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • ალექსანდრე ვარდოსანიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • მერაბ ფერაძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№27 თელავი/ყვარლის ნაწილი

  • დეპუტატი ირაკლი სესიაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო, პარლამენტის თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტის თავმჯდომარე;
  • გიორგი ბოტკოველი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; კახეთის რეგიონის გუბერნატორის ყოფილი მოადგილე;
  • ვანო გალახარიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • დიმიტრი ზაქაიძე – თავისუფალი დემოკრატები; თელავის საკრებულოს წევრი;
  • გოჩა მამაცაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • თამაზ თეთრაძე – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • აკაკი ჯიყაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • გელა გელაშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • გიორგი სუხოშვილი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ანზორ ცათიაშვილი – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • მევლუდ იობაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • ლევან კოჭლოშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია);
  • ვასილ კევლიშვილი - დამოუკიდებელი კანდიდატი (მოხსნილია).

№28 ახმეტა/თელავის მუნიციპალიტეტის ნაწილი

  • დეპუტატი გელა სამხარაული – ქართული ოცნება;
  • შაქრო ტერტერაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ზურაბ ნაცარაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ოთარ კვირიკაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ერეკლე საღლიანი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ირაკლი უჯირაული – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • გელა (გია) გორთამაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ლევან ქინქლაძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • ლევან ბუთხუზაშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ნუგზარ ბეჯანოვი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ცირა ჯავახიშვილი – საქართველო.

ქვემო ქართლის რეგიონი

№29 რუსთავი 

  • პაატა მხეიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი სასჯელაღსრულების სამინისტროს საგამოიებო დეპარტამენტის უფროსი იყო;
  • მამუკა ჩიქოვანი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • დავით ძაგნიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ზურაბ ინგოროყვა – თავისუფალი დემოკრატები; იგი კინოს და თეატრის მსახიობია; 
  • თორნიკე არევაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ჯაბა დუგლაძე -  ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ნოდარ ყურაშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • ბადრი ჯინჭარაძე - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • მალხაზ ქართველიშვილი - პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა;
  • დავით ხაჩიშვილი -  საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • გურამ ქარელიშვილი - საქართველო;
  • მამუკა დეკანოსიძე - ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ელგუჯა ქოჩიაშვილი - „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • ომარ ჯოხაძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი (მოხსნილია).  

№30 რუსთავი 

  • გიორგი ბეგაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლასთან არსებული ტურიზმის მენეჯმენტის ცენტრის დირექტორია;
  • დავით კირკიტაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; მიხეილ სააკაშვილის პრეზიდენტობის დროს ის ქვემო ქართლის რეგიონის გუბერნატორი იყო;
  • ნოდარ ღვანბერია – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • დავით კაპანაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გიორგი გზირიშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
  • მადონა რაზმაძე – ეროვნული ფორუმი;
  • დავით ვერძეული -  მემარცხენე ალიანსი;
  • ირაკლი ჩუბინიძე - საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • ქეთინო გეჯაძე - საქართველო;
  • დავით ლურსმანაშვილი - „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • ივანე შათირიშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა (მოხსნილია).

    №31 გარდაბანი
  • სამველ მირზოევი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი პრემიერ–მინისტრ გიორგი კვირიკაშვილის თანაშემწეა ეროვნული უმცირესობების საკითხებში;
  • რამინ ბაირამოვი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; ბოლნისის საკრებულოს წევრი;
  • გიგა მოლაშხია – თავისუფალი დემოკრატები;
  • გელა ხუციშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ალახვერდ ბახტიაროვი - ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ნინო მეტრეველი - ლეიბორისტული პარტია;
  • რასულ გასანოვი - რესპუბლიკური პარტია;
  • მუბარის კარაევი - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ლევან აბრამიშვილი - მემარცხენე ალიანსი;
  • ფახრად თანირგულიევი - საქართველოს ერთიანი კომუნისტური პარტია;
  • ფიზიურ მამედოვი - „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • არაზ მაშოვი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№32 თეთრიწყარო/გარდაბნის ნაწილი

  • გოდერძი ჩანქსელიანი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • დეპუტატი ნუგზარ წიკლაური - ნაციონალური მოძრაობა; 
  • ალექსი ნონიაძე –  ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ვაჟა ბექაური – თავისუფალი დემოკრატები;
  • მამუკა არეშიძე - ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ნუნუ ნათობიძე - ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ბადრი ლაზიაშვილი - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის
  • ქეთევან უგრეხელიძე - პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა .

№33 ბოლნისი

  • გოგი მეშველიანი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 2014 წლიდან ბოლნისის გამგებელი;
  • სამირა ისმაილოვა – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • რამიზ ბაქიროვი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ბენიამინ კასიმოვი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • დალი მამულაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • მარინა გუნაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
  • ფარმან ჯეირანლი - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • გულიკო ფარჯიანი - „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”. 

№34 წალკა/დმანისი/ბოლნისის კაზრეთი

  • დეპუტატი კახა ოქრიაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი სააფთიაქო ქსელი „პსპ“–ს თანადამფუძნებელია. წინა ორი მოწვევის პარლამენტში 2004 წლიდან ოქრიაშვილი დმანისის მაჟორიტარი დეპუტატი იყო მაშინდელი მმართველი პარტია ნაციონალური მოძრაობიდან.  2012 წელს იგი ხელახლა იქნა არჩეული იმავე ოლქში, როგორც ნაციონალური მოძრაობის დეპუტატი, თუმცა არჩევნებიდან მალევე მან დატოვა პარტია, რომელიც 2012 წლის არჩევნებში დამარცხდა;
  • ბაკურ მგელაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • პავლე ადუაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ჯემალ ვანაძე – თავისუფალი დემოკრატები; წალკის საკრებულოს წევრი
  • ნამიგ ბაირამოვი - ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ჯუმბერ ანანიძე - ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ალსაექნდრე ნონიაშვილი - ეროვნული ფორუმი;
  • არმენაკ სარქისიანი - პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა.

№35 მარნეული 

  • რუსლან გაჯიევი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი განათლების სამინისტროს მარნეულის რესურსცენტრის ხელმძღვანელია;
  • დეპუტატი აზერ სულეიმანოვი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ქამრან მამედოვი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • გიორგი სისვაძე - თავისუფალი დემოკრატები;
  • ელმარ გასანოვი - ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ილიას კახრამანოვი - ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • დავით ნოზაძე - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ფოლად ხალილოვი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ალექსანდრე გურგენიშვილი - მერაბ კოსტავას საზოგადოება;
  • ლევან ღლონტი - საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”.

№36 მარნეული  (ქალაქი, 10 სოფელთან ერთად)

  • თამაზ ნავერიანი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; მარნეულის სპორტული სკოლის დირექტორი;
  • აკმამედ იმამკულიევი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ისრაფილ ბაირამოვი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ალი ისაევი - ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ვეფხია გურგენიშვილი - ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ელდარ მუსტაფაევი - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ომარ წამალაიძე - საქართველო;
  • თეონა ქავთარია - ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”.

მცხეთა-მთიანეთის რეგიონი

№37 მცხეთა 

  • დეპუტატი დიმიტრი ხუნდაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • ირაკლი ბერიაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • კოკა მორგოშია – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გიორგი გუგავა – ლეიბორისტული პარტია;
  • ლადო ბედუკაძე – საქართველოს კომუნისტური პარტია; ბედუკაძის პრო–რუსულ პარტიას არჩევნებში მონაწილეობის უფლება არ მისცეს და ის კომუნისტური პარტიის დეპუტატად იყრის კენჭს; 
  • გიორგი ხაჩიძე – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა; 
  • დავით მეზვრიშვილი – საქართველოს მშვიდობისთვის; 
  • დენიზა სუმბაძე – საქართველო; 
  • დავით ქვარცხვაძე – მემარცხენე ალიანსი;
  • ცეზარ ჩოჩელი – დამოუკიდებელი კანდიდატი; ბიზნესმენი, რომელიც მიხეილ სააკაშვილის პრეზიდენტობის დროს მცხეთა–მთიანეთის რეგიონის გუბერნატორი იყო; ჩოჩელის კანდიდატურას მხარს უჭერს ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის.

№38 დუშეთი/თიანეთი/ყაზბეგი

  • დეპუტატი ზაქარია ქუცნაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • ზურაბ ოტიაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • მალხაზ დავითაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • შალვა ნათელაშვილი – ლეიბორისტული პარტიის ლიდერი;
  • ირმა ცხორაგაული – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გიორგი ხუციშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ლია როინიშვილი – რესპუბლიკური პარტია; 
  • თამაზ ბულაური - ბლოკი „მრეწველები, ჩვენი სამშობლო”;
  • იოსებ შატბერაშვილი – მემარცხენე ალიანსი; 
  • მურად ხოსროშვილი – ერთიანი კომუნისტური პარტია;
  • დეპუტატი თამაზ მეჭიაური – პარტია ერთიანი საქართველოსთვის ლიდერი (მოხსნილია);
  • რობერტ ოდიშელიძე – ეროვნული ფორუმი (მოხსნილია).  

შიდა ქართლის რეგიონი

№39 კასპი/გორის ქვახვრელი

  • ირაკლი მეზურნიშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • ნუგზარ ნონიაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ვახტანგ ბეჟიტაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ვაჟა ოთარაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ზურაბ ქოსაშვილი – ლეიბორისტული პარტია;
  • ირაკლი სირანაშვილი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • მამუკა ბაინდურაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • ნუგზარ გურასპაშვილი – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • გიორგი ქვრივიშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • მიხეილ ბექაური – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№40 ქარელი/გორის შინდისი, ვარიანი

  • გიორგი თოთლაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; შიდა ქართლის რეგიონის გუბერნატორის ყოფილი მოადგილე;
  • ილია ბურჯანაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ალექსანდრე მსხალაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ბონდო მძინარაშვილი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ივანე მაჭარაშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ნანა ქვრივიშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • თამილა შაბაშვილი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ეთერ ტერაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • გოჩა ხარაული – საქართველო;
  • ვასილ ხანიშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი; 
  • მარინა კაჟაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • ანი ბალიაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია);
  • სოსო საზანდრიშვილი – რესპუბლიკური პარტია (მოხსნილია);
  • გენადი ჩუტკერაშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია).  

№41 ქალაქი გორი/ტინისხიდი, ბერბუკი

  • იოსებ მაკრახიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო, ასფალტის მწარმოებელი და გზების მშენებელი კომპანია „იბოლიას“ თანამფლობელი და აღმასრულებელი დირექტორი;
  • ალექსანდრე გოგლიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; 
  • შოთა წკრიალაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ირაკლი ალასანია – თავისუფალი დემოკრატების ლიდერი, რომელიც თავდაცვის მინისტრი იყო, ვიდრე 2014 წლის შემოდგომაზე თავისუფალი დემოკრატები მმართველ კოალიციას ქართულ ოცნებას დატოვებდნენ;
  • მამუკა ნოზაძე –  ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ვახტანგ რაზმაძე – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • გურამ მჭედლიძე – ეროვნული ფორუმი;
  • სვეტლანა კასაევა - ბლოკი „მრეწველები, ჩვენი სამშობლო”;
  • ვლადიმერ სავანელი - ლეიბორისტული პარტია;
  • თამაზ ჯალაღონია – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • ნიკოლოზ ოთინაშვილი – საქართველო; 
  • ირაკლი ოქრუაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი, რომელიც 2004–2006 წლებში თავდაცვის მინისტრი იყო. 

№42 გორის მუნიციპალიტეტი

  • დეპუტატი თენგიზ ხუბულური –  ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • ბადრი ბასიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; ყოფილი დეპუტატი;
  • მედეა აბაშიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • თეიმურაზ მურადაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • გიორგი მჭედლიძე –  ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ტარიელ მიდელაშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • დეპუტატი სოსო ვახტანგაშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • იოსებ სოსიაშვილი - ბლოკი „მრეწველები, ჩვენი სამშობლო”;
  • ვალერი კვარაცხელია –  ერთიანი კომუნისტური პარტია; 
  • გრიგოლ მეკარიშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია; 
  • ტარიელ კასრაძე – საქართველოს მშვიდობისთვის; 
  • ანზორ ჩლაიძე - „ქართული იდეა”;
  • ჯაბა იმერლიშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • დავით მუჭაური - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია).

№43 ხაშური

  • დეპუტატი ვალერი გელაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • როინ მახარობლიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • გია მოსიაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • დიანა გელაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • რამაზ ნოზაძე –  ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გიორგი ბერიძე – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ირინე გელაშვილი – რესპუბლიკური პარტია;
  • ზურაბ გელაშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • სიმონ ნოზაძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • გელა ადუაშვილი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • რევაზ კოშკაძე – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • სოსლან ხაჩიძე – საქართველო;
  • ბაგრატ მეხრიშვილი – „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • პავლე ლაცაბიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

სამცხე-ჯავახეთის რეგიონი

№44 ახალციხე/ადიგენი 

  • გიორგი კოპაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 2014 წლის შემდეგ ის ახალციხის მერი იყო;
  • დეპუტატი ვაჟა ჩიტაშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ნიკო ინასარიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია; 
  • შალვა გოგოლაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ბესიკ ხითარიშვილი – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“;
  • გოდერძი კუბლაშვილი – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ტარიელ ხაჩიძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ზურაბ პაქსაძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ნუგზარ პარუნაშვილი – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • კობა გორგოძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№45 ბორჯომი/ ასპინძა/ახალქალაქის 5 სოფელი

  • დეპუტატი გედევან ფოფხაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • დეპუტატი ტარიელ ლონდარიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • კახა ბერიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ზურა ხაჩიძე – მომღერალი; ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ამირან ტყეშელაშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • გიორგი გიუაშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
  • აკაკი ლეკიშვილი – ეროვნული ფორუმი; 
  • მარინე გელაშვილი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ავთანდილ გონგლაძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • გივი მჭედლიშვილი – მემარცხენე ალიანსი.

№46 ნინოწმინდა/ახალქალაქი

  • დეპუტატი ენზელ მკოიანი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • არსენ კარაპეტიანი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • შაქრო აივაზიანი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • მერუჟან კარახანიანი –  ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • აშოტ საარიანი – რესპუბლიკური პარტია;
  • არმენაკ ფოლორჩიანი – ეროვნული ფორუმი;
  • არტაშეს ფალანჯიანი – დამოუკიდებელი კანდიდატი; 
  • რობერტ ჯაღაცპანიანი – დამოუკიდებელი კანდიდატი.   

იმერეთის რეგიონი

№47 ქუთაისი (ბალახვანი)

  • გენადი მარგველაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ქუთაისის 41–ე საჯარო სკოლის დირექტორი;
  • დეპუტატი გია თევდორაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ამირან ხვადაგიანი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • გიორგი ხაზარაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ნინო ონიანი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • თეა თათელიშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • ლაშა გვენეტაძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ლია გვენეტაძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • შიო ობოლაძე – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • პაატა ხაჩაპურიძე – ერთიანი კომუნისტური პარტია;
  • ნესტან დანელია – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№48 ქუთაისი

  • დიმიტრი მხეიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ქუთაისის კლინიკა ENT–ს დირექტორი;
  • დეპუტატი აკაკი ბობოხიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • გია გუმბერიძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • გია ბახტაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • დავით წიტაიშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • სამსონ გუგავა – ლეიბორისტული პარტია;
  • ნატო ქათამაძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • კახაბერ დვალიშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • ნუგზარ ფალიანი - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ნუგზარ უგლავა – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ბონდო გიორგაძე – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • გიორგი გედენიძე – ერთიანი კომუნისტური პარტია;
  • ბესიკ ადამია – საქართველო;
  • თემურ ცამციშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№49 ქუთაისი - (ავტოქარხანა, ვაკისუბანი, სულხან-საბა)

  • კობა ნარჩემაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი 2003 წლის ვარდების რევოლუციამდე ორი წლის განმავლობაში შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელმძღვანელობდა ედუარდ შევარდნაძის პრეზიდენტობის დროს;
  • დეპუტატი გიგი წერეთელი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ზვიად ბაღდავაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ლელა ესებუა – თავისუფალი დემოკრატები; ~
  • გოგა წულაია – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ირაკლი კიკვაძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • არჩილ მურცხვალაძე – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • გულიკო ნიჟარაძე – ერთიანი კომუნისტური პარტია;
  • მანანა სტურუა – საქართველო;
  • შორენა ჯანხოთელი - დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • ავთანდილ გოდუაძე –  დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№50 ტყიბული/თერჯოლის ნაწილი

  • ელგუჯა გოცირიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი თბილისის ჩაჩავას კლინიკის ხელმძღვანელია;
  • ოთარ კახიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; 2009 წლიდან მოყოლებული მან იუსტიციის სამინისტროში სხვადასხვა პოსტებზე იმსახურა და 2012 წლის საპარლამენტო არჩევნებზე ნაციონალური მოძრაობის დამარცხებამდე, იუსტიციის მინისტრის მოადგილის პოსტიც ეკავა რამდენიმე თვით;
  • რუსუდან გვენეტაძე - თავისუფალი დემოკრატები;
  • ხვიჩა წკეპლაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ლაშა კლდიაშვილი – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • მაია კლდიაშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • მერაბ ჭუმბურიძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • გელა ჩივაძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ტერენტი ობოლაძე – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • თამარ გავაშელაშვილი – საქართველო;
  • ვლადიმერ ჩუბინიძე – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ალექსანდრე ყიფიანი – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • გიორგი გიგაშვილი – მემარცხენე ალიანსი;
  • ზაურ გურგენიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • კახი კვატაია – დამოუკიდებელი კანდიდატი
  • ირაკლი გვენეტაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№51 ხარაგაული/ბაღდათი/ზესტაფონის ნაწილი

  • კობა ლურსმანაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 2014 წლიდან ის ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის გამგებელი იყო, სანამ დეპუტატად კენჭისყრას გადაწყვეტდა;
  • გიორგი რობაქიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; ის ხარაგაულის საკრებულოს წევრია;
  • გიგა გლუნჩაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ზურაბ მაჭავარიანი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ლევან ჩხეიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • მაია კიკნაძე – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • დეპუტატი ნოდარ ებანოიძე – რესპუბლიკური პარტია; 
  • დავით გიორგაძე – ეროვნული ფორუმი; 
  • გურამ გეწაძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • მაია ფირცხალავა – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა; 
  • ნუგზარ ქამუშაძე – ერთიანი კომუნისტური პარტია; 
  • გოჩა ქოჩიაშვილი – საქართველო; 
  • რეზო ჩახუნაშვილი – მერაბ კოსტავას საზოგადოება.    

№52 ზესტაფონი 

  • დეპუტატი შალვა კიკნაველიძე – ქართული ოცნება; ის ეროვნული ფორუმის წევრი იყო, სანამ ივნისში პარტიას დატოვებდა;
  • ზურაბ ბუცხრიკიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • მალხაზ ბაბლიძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • თინა ხიდაშელი – რესპუბლიკური პარტია; 2015–2016 წლებში ის თავდაცვის მინისტრი იყო;
  • კახაბერ გოქაძე –ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ზურაბ ობოლაძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • მერაბ ფანჩულიძე – ეროვნული ფორუმი; 
  • ელდარ გეწაძე – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • ნოდარ ებანოიძე – მშრომელთა სოციალისტური პარტია;
  • დავით გამცემლიძე – მემარცხენე ალიანსი;
  • ილია კოკაია  - დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • დავით ჭანტურია - დამოუკიდებელი კანდიდატი (მოხსნილია);
  • ნიკა ქავთარაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია).

№53 საჩხერე 

  • დეპუტატი პაატა კვიჟინაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 
  • ზურაბ ცერცვაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; საჩხერის საკრებულოს წევრი;
  • გიორგი სამხარაძე –  ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ოლეგ არჯევანიძე – თავისუფალი დემოკრატები; საჩხერის საკრებულოს წევრი; 
  • მალხაზ აბრამიშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • როლანდ ლაბუჩიძე – ლეიბორისტული პარტია; 
  • სავლე ჩხიტუნიძე –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • ზაზა ტაბატაძე – მემარცხენე ალიანსი.

№54 ვანი/ხონი

  • გრიგოლ ლილუაშვილი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 2016 წელს ის თბილისის ვიცე–მერი იყო, მანამდე კი ბიძინა ივანიშვილის ბანკი ქართუს სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე;
  • ზურაბ ჯიბუხაია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • მელორ ტყეშელაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • იური ლორთქიფანიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გერასიმე მჟავანაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • მაია ლიპარიძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • ვლადიმერ კახიანი – ეროვნული ფორუმი.

№55 სამტრედია

  • გია მიქელაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • მერაბ ჯანელიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • პაატა მანჯგალაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • შორენა ხარჩილავა – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ფატი მანჯგალაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • გიორგი ჯიმშელეიშვილი – ლეიბორისტული პარტია; 
  • დიმიტრი სულაქველიძე – ეროვნული ფორუმი; 
  • ზურაბ კვანტალიანი –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის.
     

№56 ჭიათურა

  • სულხან მახათაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 2014 წლიდან ის ჭიათურის მუნიციპალიტეტის გამგებელი იყო, სანამ დეპუტატობის კანდიდატად დასახელდებოდა;
  • გოგი ჩიკვილაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • თემურ გაფრინდაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • გიორგი კასრაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • მარინა ვაშაძე – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • დეპუტატი მალხაზ წერეთელი – რესპუბლიკური პარტია;
  • დეპუტატი ანი მიროტაძე – ეროვნული ფორუმი;
  • გურამ კაპანაძე – ერთიანი კომუნისტური პარტია;
  • ზინა გველესიანი – ქართული იდეა;
  • ირაკლი გაბრიჩიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • თემურ გვალია – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის (მოხსნილია);
  • ზაურ ცერცვაძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია).

№57 წყალტუბო

  • ცოტნე ზურაბიანი – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • მამუკა საღარეიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • კონსტანტინე სანებლიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ზვიად ჩიხლაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ვალერი ჩეჩელაშვილი – თავისუფალი დემოკრატები; 2005–2007 წლებში ის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე იყო; 
  • იმედა გუგავა – ლეიბორისტული პარტია;
  • ბადრი ონიანი – ეროვნული ფორუმი; 
  • მალხაზ მუშკუდიანი – საქართველო;
  • მიხეილ ნემსიწვერიძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია).

სვანეთის და რაჭა-ლეჩხუმის რეგიონები

№58 ამბროლაური/ ონი/ ცაგერი/ლენტეხი/ მესტია

  • გოჩა ენუქიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის 2012 წელს ხელახლა ნაციონალური მოძრაობის სახელით გახდა დეპუტატი, თუმცა არჩევნებში ნაციონალური მოძრაობის დამარცხების შემდეგ მან პარტია დატოვა;
  • ოთარ სირაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; რაჭა–ლეჩხუმის და ქვემო სვანეთის ყოფილი გუბერნატორი;
  • როსტომ ცხვედიანი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • გურამ ნაკანი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ემზარ კვიციანი – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ამირან მახარობლიძე – ლეიბორისტული პარტია;  
  • მარინა გოშაძე – ეროვნული ფორუმი; 
  • მერაბ არჩვაძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ნესტან გუგუშვილი – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა; 
  • ნუგზარ ხიდეშელი – საქართველოს მშვიდობისთვის.    

გურიის რეგიონი

№59 ოზურგეთი 

  • არჩილ თალაკვაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 2014 წლის დეკემბრიდან ის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე იყო;
  • დავით მჟავანაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ზაზა მამულაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • თეიმურაზ სალუქვაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ავთანდილ (ზურაბ) ჩხაიძე – ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა; 2001–2003 წლებში ის შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე იყო;
  • შოთა გოგიბერიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ნინო გოგუაძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • დავით მამალაძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • გოჩა ძიმისტარიშვილი - დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№60 ლანჩხუთი/ჩოხატაური/ოზურგეთის 6 სოფელი

  • ნინო წილოსანი – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო; იგი ელექტროვაგონშემკეთებელი ქარხნის სამეთვალყურეო საბჭოს წევრია; თავდაპირველად ქართულმა ოცნებამ თემურ ჭკუასელი დაასახელა თავის კანდიდატად ამ ოლქში, თუმცა 7 სექტემბერს ის წილოსანით ჩაანაცვლა; 
  • ნინო კვიტაიშვილი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • გურამ ჩალაგაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის; იგი საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის თავმჯდომარე იყო 2007–2013 წლებში, ხოლო მანამდე დაახლოებით ერთი წლის მანძილზე ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე იყო;
  • გურანდა მანაგაძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ტარიელ კალანდარიშვილი - ლეიბორისტული პარტია;
  • ამირან ჭაღალიძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • თამილა ჟღენტი – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ლაშა ჯიბლაძე – მემარცხენე ალიანსი;
  • აკაკი ჩხაიძე - დამოუკიდებელი კანდიდატი; იგი „საქართველოს რკინიგზის“ ხელმძღვანელი იყო;
  • დავით ჟღენტი – დამოუკიდებელი კანდიდატი.


სამეგრელოს რეგიონი 

№61 ფოთი

  • ირაკლი ხახუბია – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი ფოთში თევზის გადამამუშავებელი საწარმოს „აისბერგი 2“ თანამფლობელია;
  • ბექა ბასილაია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • კოტე კემულარია – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის; 
  • თენგო ჩაკვეტაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ფრიდონ კვარაცხელია - ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ზურაბ ლომია - ლეიბორისტული პარტია;
  • ლელა ებრალიძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • ოთარ ხარჩილავა – ეროვნული ფორუმი;
  • ზაზა მჟავია - პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ლაშა ქოიავა -  „დავით თევზაძე - საქართველოს მშვიდობისათვის”;
  • კონსტანტინე გუგუშვილი - მემარცხენე ალიანსი;
  • იზოლდა გრიგოლია - „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • ლაშა შამათავა – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • ზაზა შალამბერიძე - ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია” (მოხსნილია).

№62 მარტვილი/აბაშა

  • ოთარ დანელია – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; სოფლის მეურნეობის მინისტრი 2014 წლის ივლისიდან;
  • ზაალ გოროზია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • დავით თოფურია – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ირინა თოფურია – თავისუფალი დემოკრატები;
  • კონსტანტინე გამსახურდია – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია; იგი ყოფილი დეპუტატი და გარდაცვლილი პრეზიდენტის ზვიად გამსახურდიას შვილია;
  • აპოლონ გადელია - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • იური ოდიშარია -  „მშრომელთა სოციალისტური პარტია”;

№63 სენაკი/აბაშის 3 სოფელი

  • ირაკლი ბერაია – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საინფორმაციო–ანალიტიკური დეპარტამენტის უფროსია;
  • დეპუტატი კობა ნაყოფია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • დეპუტატი გურამ მისაბიშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის; ის სენაკის მოქმედი მაჟორიტარი დეპუტატია, რომელიც 2012 წელს იქნა არჩეული როგორც ნაციონალური მოძრაობის წევრი, თუმცა არჩევნების შემდეგ მან პარტია დატოვა;
  • ხვიჩა ჟიშკარიანი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • რევაზ ასმავა - ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • თამაზ ბოჯგუა - ლეიბორისტული პარტია;
  • აპოლონ გარუჩავა – ეროვნული ფორუმი;
  • გიორგი გახოკია – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№64 ხობი/ზუგდიდის 7 სოფელი

  • ირაკლი ბერაია – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; იგი ყოფილი პრემიერ–მინისტრის ბიძინა ივანიშვილის ბანკი ქართუს მენეჯმენტის წევრი იყო ბოლო ათი წლის მანძილზე;
  • მამუკა ჭოხონელიძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • კახაბერ ნადარია – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • რამაზ ტყებუჩავა - თავისუფალი დემოკრატები;
  • ბესო ლაგვილავა – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გიორგი ბოლქვაძე -  „ქართული იდეა”;
  • ვილენ სერგია – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • აკაკი თუთბერიძე - საქართველოს კომუნისტური პარტია (მოხსნილია).

№65 ქალაქი ზუგდიდი

  • მერაბ ქვარაია – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 2014 წლიდან ის ზუგდიდის საკრებულოს თავმჯდომარე იყო;
  • ლევან კონჯარია – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ვახტანგ ცხადაია – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • დეპუტატი ირაკლი ჩიქოვანი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ოთარ ჭითანავა –  ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • გონერი პაპავა - ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • გიორგი თოდუა - რესპუბლიკური პარტია;
  • როინ ნაჭყებია - პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ზურაბ ქობალია - „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • მიმოზა ცხონდია – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№66 ზუგდიდი

  • ედიშერ თოლორაია – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის 2014 წლიდან ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის გამგებელი იყო, სანამ დეპუტატობის კანდიდატად დასახელდებოდა;
  • სანდრა რულოვსი – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის მეუღლე;
  • ბესარიონ თოდუა – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ირაკლი ჩანგელია - ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ჯონი ზარანდია - თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • რამაზ ჩაჩიბაია - „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”.

№67 წალენჯიხა/ჩხოროწყუ

  • გოგა გულორდავა – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ის 2014 წლიდან წალენჯიხის  მუნიციპალიტეტის გამგებელი იყო, სანამ დეპუტატობის კანდიდატად დასახელდებოდა;
  • დეპუტატი ლევან ქარდავა – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა; წალენჯიხის მაჟორიტარი დეპუტატი;
  • გიორგი ხარჩილავა – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • კობა ფარცვანია –  ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ვლადიმერ გაბედავა - ნინო ბურჯანაძის დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ნინო სამუშია – ლეიბორისტული პარტია;
  • ბიძინა ყალიჩავა – ეროვნული ფორუმი;
  • იოსებ ბაძაღუა - პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა;
  • ტრისტან მოლაშხია - საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • მუხრან ბურჭულაძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • ნატალია ზარქუა – დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • ლადო კვარაცხელია – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

აჭარის რეგიონი

№68 ბათუმი (პორტი, ციხისძირი, ჩაქვი, მახინჯაური)

  • დეპუტატი ფატი ხალვაში – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • მირდატ ქამადაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ამირან ბერიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ნუგზარ ვარშანიძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • პაატა ცივაძე - ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ომარ ფარტენაძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“;
  • ირაკლი ჩავლეიშვილი - რესპუბლიკური პარტია;
  • ელდარ ხალვაში – ეროვნული ფორუმი;
  • ნინო კვირიკაძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ტარიელ მახარაძე – ქართული იდეა;
  • ტარიელ კარანაძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი
  • პაატა შავაძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის (მოხსნილია).

№69 ბათუმი

  • ლევან (ნუკრი) ბეჟანიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; ბათუმის სამშობიაროს ხელმძღვანელი;
  • გიორგი კირთაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ნინო თავლალაშვილი – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ნინო ბერაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • რუსუდან სიხარულიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ხათუნა სამნიძე – რესპუბლიკური პარტიის თავმჯდომარე;
  • დავით გოგიტიძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“;
  • ავთანდილ დავითაძე – ეროვნული ფორუმი;
  • მზევინარ ძირკვაძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ემზარ მგელაძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის; 
  • დილარა ჯაფარიძე – პროგრესულ–დემოკრატიული მოძრაობა;
  • მერაბ ჭიჭინაძე – საქართველოს მშვიდობისთვის;
  • ანზორ ბიბინეიშვილი – მემარცხენე ალიანსი;
  • არჩილ ფარტენაძე - დამოუკიდებელი კანდიდატი;
  • არმაზ ახვლედიანი – დამოუკიდებელი კანდიდატი; იგი ქართული ოცნების პოლიტსაბჭოს წევრი იყო, სანამ 2016 წლის დასაწყისში პარტიას დატოვებდა. 

№70 ბათუმი (აეროპორტის მიმდებარე ტერიტორია, გონიო, კვარიათი)

  • მუხრან ვახტანგაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • თემურ დუმბაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ირაკლი ბარამიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • თეიმურაზ ხაბაძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ზაურ გაბაიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • ხათუნა ფხაკაძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“;
  • ნური ძნელაძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • მადლენა მახარაძე – ეროვნული ფორუმი;
  • ილია წულუკიძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • გივი მამულაძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • თეიმურაზ სამნიძე – ერთიანი კომუნისტური პარტია;
  • შალვა გოგიტიძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ზაურ გოგიტიძე – დამოუკიდებელი კანდიდატი.

№71 ქობულეთი (ბათუმზე მიბმული ხუთი სოფლის გამოკლებით)

  • კობა ნაკაიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო;
  • ჯანიკო ჯინჭარაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • გოჩა ტაკიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • სოსო ნოღაიდელი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • ია მესხიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • სულიკო რომანაძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“;
  • ტრისტან ჯინჭარაძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • დალი მართალიშვილი – ეროვნული ფორუმი;
  • ანზორ სოლომონიძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • ელგუჯა ბერიძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • მალხაზ ხაბაზი – საქართველოს კომუნისტური პარტია;
  • ირაკლი მჟავანაძე – ქართული იდეა;
  • ზურაბ ჩელებაძე – საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები - სახალხო პარტია”;
  • ლეონიდ ჩერნოვეცკი – დამოუკიდებელი კანდიდატი; იგი კიევის ყოფილი მერია, ამჟამად კი ქობულეთში ცხოვრობს.  

№72 ხელვაჩაური/ქედის 1 სოფელი 

  • ილია ნაკაშიძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 
  • მიშა ბოლქვაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • ლევან ლორთქიფანიძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • ნინო ლორთქიფანიძე – თავისუფალი დემოკრატები;
  • მალხაზ მხეიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • იაშა გვიანიძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა";
  • იბრაიმ დიდმანიძე – ეროვნული ფორუმი;
  • მალხაზ ბალაძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო";
  • დიანა მგელაძე –  თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • გოჩა ბეჟანიძე – საქართველოს მშვიდობისთვის.

№73 ხულო/შუახევი/ქედა

  • ანზორ ბოლქვაძე – ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო; 
  • ირაკლი ჯორბენაძე – ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა;
  • მინური აბულაძე – ბლოკი პაატა ბურჭულაძე-სახელმწიფო ხალხისთვის;
  • თეიმურაზ ავალიანი – თავისუფალი დემოკრატები;
  • მადონა სოლომონიძე – ბლოკი პატრიოტთა ალიანსი-გაერთიანებული ოპოზიცია;
  • მიხეილ მახარაძე – ნინო ბურჯანაძის „დემოკრატიული მოძრაობა“;
  • თამარ მიქელაძე – ლეიბორისტული პარტია;
  • რაულ პაქსაძე – რესპუბლიკური პარტია;
  • ვანო პაპუნიძე – ეროვნული ფორუმი;
  • მერაბ ბერიძე – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის;
  • მერაბ დიასამიძე – მერაბ კოსტავას საზოგადოება;
  • ზვიად კვირიკაძე – „ზვიადის გზა - უფლის სახელით”;
  • ავთანდილ აბაშიძე - ბლოკი "მრეწველები, ჩვენი სამშობლო" (მოხსნილია).

უახლესი ამბები
28 აპრ.'18 11:10
ვანის და ხონის საარჩევნო ოლქში შუალედური საპარლამენტო არჩევნები მიმდინარეობს
ერთმანდატიან საარჩევნო ოლქში არჩევნებში ხუთი პარტიის და ერთი საინიციატივო ჯგუფის წარმომადგენელები მონაწილეობენ.
27 აპრ.'18 18:49
ქართველი პოლიტიკოსები ბიძინა ივანიშვილის პარტიაში დაბრუნებას აფასებენ
ბიძინა ივანიშვილს ქართული ოცნების თავმჯდომარედ პარტიის ყრილობაზე აირჩევენ, რომელიც უახლოეს პერიოდში შედგება.
27 აპრ.'18 18:09
აშშ-ის სახელმწიფო მდივნის თანაშემწე საქართველოს ესტუმრება
ვეს მიტჩელი ხელისუფლების წარმომადგენლებს შეხვდება და ნატო-საქართველოს სახალხო დიპლომატიის ფორუმზე გამოვა სიტყვით.
26 აპრ.'18 19:07
სტოლტენბერგი: საქართველო ნატოს ‘ძალიან ახლო’ პარტნიორია
ნატოს გენერალური მდივნის თქმით, საგარეო საქმეთა მინისტრების შეხვედრა ქვეყნის პროგრესს აღიარებს.
26 აპრ.'18 16:47
ყოფილი პრემიერ-მინისტრი ბიძინა ივანიშვილი ქართული ოცნების თავმჯდომარე გახდება
პრემიერ კვირიკაშვილის თქმით, ივანიშვილს შესწევს ძალა გააძლიეროს პოლიტიკური პარტია და მას „ახალი დინამიკა“ შესძინოს.
25 აპრ.'18 18:33
ხაჯიმბამ მთავრობის ახალი ხელმძღვანელი დანიშნა
გენადი გაგულიას ორჯერ ეკავა ოკუპირებული რეგიონის პრემიერ-მინისტრის თანამდებობა.
25 აპრ.'18 15:17
საქართველოს რეიტინგი პრესის თავისუფლების ინდექსში გაუმჯობესდა
საქართველოს პოსტ-საბჭოთა ქვეყნებიდან, ბალტიისპირეთის ქვეყნების გარდა, არცერთი ქვეყანა არ უსწრებს.
25 აპრ.'18 14:18
გახარია ლიტვაში საგარეო და შინაგან საქმეთა მინისტრებს შეხვდა
საქართველოს და ლიტვის ოფიციალურმა პირებმა ევროკავშირთან უვიზო რეჟიმზე და სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.
24 აპრ.'18 17:29
განსხვავებული რეაქციები საქართველოში სომხეთის პროტესტზე
მმართველი პარტიის დეპუტატმა განაცხადა გუშინ, რომ „მთავარია მშვიდი ვითარება და სტაბილურობა ჩვენს სამეზობლოში“.
24 აპრ.'18 12:42
ცხინვალის ლიდერი იალტის ფორუმს დაესწრო და სირიის, იტალიის და სერბეთის დელეგაციებს შეხვდა
ანატოლი ბიბილოვმა 19-21 აპრილს იალტის საერთაშორისო ეკონომიკურ ფორუმში მიიღო მონაწილეობა.

სივილ ჯორჯიას შესახებ
Civil.Ge © 2001-2019, ახალი ამბები საქართველოდან
რეგისტრაციის ადგილი: დოლიძის ქ. 2, IV სართული.
21